Duże skoki w zużyciu procesora


(Vuhun) #1

Witam. Mam nadzieję, że wybrałem odpowiedni dział.

 

Od jakiegoś roku z niewielkim hakiem posiadam komputer ASUS All-in-one ET2221A. Przez mniej więcej połowę tego czasu wszystko było w porządku, ale ostatnio coraz bardziej zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

 

Chodzi o to, że zużycie procesora świruje i są bardzo duże skoki. Normalnie jest to ok. 10%, by później zmieniło się na 100%. Są to bardzo krótkotrwałe i częste skoki. Zrozumiałbym jeszcze, gdyby działo się to tylko podczas otwierania programu lub podczas skomplikowanej czynności, która wymaga dużego zużycia. Komputer potrafi szaleć nawet podczas takiego "morderczego" wysiłku jakim jest pisanie wiadomości. Dawniej można było spokojnie grać w FIFĘ 14, Need For Speedy, czy nawet Skyrima. Teraz potrafi mocno mulić przy głupim GTA San Andres - gra chodziła elegancko na starej maszynce, tamta miała 1 GB RAM, a ta 4 GB.

 

Podczas tych skoków komputer buczy, więc myślałem, że to wina przegrzania. Używałem biurowego wiatraka, ale to niewiele daje. Skanowałem i czyściłem go różnymi antywirusami: Malwarebytes, Panda, AVG CCleaner, AdwCleaner, Windows Defender też poszedł w ruch. Programy wykryły jakieś pojedyncze wirusy, ale ich usunięcie również niewiele pomogło.

 

Zużycie często skacze podczas korzystania z przeglądarki. Wyczyściłem Firefoxa do wersji podstawowej i znów nic. Chrome też wymięka. Nie jest to wina internetu, bo testowałem modem USB i łącze jest bardzo dobre.

Przesyłam skany i zdjęcie zużycia procesora.

FRSThttp://wklej.org/id/2912523/

Addition:  http://wklej.org/id/2912524/

Shortcut:  http://wklej.org/id/2912526/

 

Zużycie: http://imgur.com/a/LBJ7z

 

Może Wy macie jakiś pomysł? Ja już bezsilnie rozkładam ręce. Nie chodzi mi o granie w wymagające gry, ale od parametrów 1 TB pamięci, 4 GB RAM, 2 Rdzenie 2.90 GHz wymagam chociaż, żeby dało się normalnie przeglądać internet. 
 


(Acorus) #2

n.txt


(Vuhun) #3

Fixlog.txt:  http://wklej.org/id/2914723/


(IPSEN) #4

Pokaż systemowy Menedżer zadań-> Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum.Zakładka procesy


(Vuhun) #5

Tutaj podczas normalnego korzystania z internetu (szukałem czegoś na YT):
http://imgur.com/48lLwjx

Tutaj natomiast nic nie robiłem. Miałem włączoną przeglądarkę i program do nagrywania ekranu (nie pracował):
http://imgur.com/6Xno4Vt


(IPSEN) #6

Uruchom -KLIK .Następnie zainstaluj najnowszą wersję 

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz jak będzie