Duże spadki fps - Logi czyste

Dziwna sprawa skoro wszystko niby okej a w grach nie daje rady gdzie laptop 4gb ramu z procesorem dużo słabszym i kartą 1gb miał lepsze wyniki :smiley:

Fixlog.txt (7,3 KB)

Skrypt wykonał się poprawnie.
Dodaj jeszcze plik wynikowy ADWCleaner
Jeśli problem nie ustąpił, przenosimy do innego działu.

AdwCleaner[C00].txt (1,4 KB)
AdwCleaner[S00].txt (1,3 KB)

Niestety sprawdzałem przed chwilą i problem nie ustąpił ;/

Bo nie w wirusach przecież był problem?

Wychodzi na to że nie, więc może ktoś jeszcze coś zaradzi

Co dokładnie masz w laptopie?
Ten komputer , szczególnie grafika, jest stary. Jak nie dasz minimalnych to spadki będą, z minimalnymi pewnie też lecz mniejsze :wink:

To komputer stacjonarny

  • Płyta główna : MSI 760GA-P43
  • Procesor : AMD X6 FX-6200 3.8GHz BOX (AM3+)(14MB) 6 rdzeni, 6 wątków
  • Karta graficzna : Geforce Zotac 650TI OC 2GB 128bit DDR5
  • Pamięć RAM : ADATA 8GB DDR3 1600
  • Dysk twardy 500GB
  • Zasilacz : Tracer 450W

Ja doskonale wiem ze nie jest to nowy komputer, ale taka specyfikacja patrząc na wymagania gier o których wyżej pisałem nie powinny stwarzać takiego problemu że klatki spadają ( w Cs go ) do 30 gdzie tak jak pisałem laptop o dużo słabszych parametrach nie miał takiego problemu i grałem w 60 klatkach na najniższych a tu nawet na najniższych ustawieniach są takie ścinki i spadki klatek, dodam też że w grach wykorzystanie procesora i karty jest w granicach 20-80 % wszystko zależy jakie dam ustawienia, a mimo to klatki spadają, bawiłem się różnymi ustawieniami w grach. Jedyna gra która chodziła dobrze było GTA V na średnio/wysokich a ma dużo większe wymagania niż gry wyżej wymienione.

W Laptopie był procesor i5 2,2ghz 4x rdzenie 4gb ram , karta graficzna 1 gb nie pamiętam nazwy bo już nie posiadam tego laptopa ale na gry typu Leauge of Legends czy Counter Strike wystarczało natomiast już taki Fortnite to 5-15 fpsów trzymał, tutaj przy Fortnite mam nawet ponad 100 na srednio/wysokich ale spadki ogromne i ścinki że no nie da się grać.

A temperatury podzespołów? FX lubią wytwarzać ciepło. Wrzucisz screen z HWmonitor, który odpalis i pograsz z nim w tle z godzinę?

Temperatury karta 64 max jak grałem w gta 5 przy słabszych grach typu Lol Cs Go max 58-60 stopni , procesor ma chłodzenie inne niż boxowe bo faktycznie te fabryczne jest kiepskie. z Hw monitora wyżej dałem skan jakiś ale to chyba nie to bo screena nie zrobiłem , ale temperatury były takie jak pisze wyżej

A jak zdrowie dysku, sprawdzałeś HDTunem wykresy? Może gra trafiła na walnięte sektory i wczytywanie siada?

1 polubienie

Jutro na spokojnie podepnę nowy dysk zainstaluje jakąś gierkę i dam znać czy jest dalej tak samo, Dzięki każdemu za poświęcony czas :smiley:

Włożyłem nowy dysk, zainstalowałem win 10 + sterowniki itd ale problem dalej ten sam także nie wiem

Spaki w csgo to jakaś czarna dziura ostatnio. Dużej ilości znikają (w tym mnie na gtx1080 i i 7 7700k spadki do 250 fps na najniższych) i nikt nie wie dlaczego. A co do innych gier to masz trochę mało ramu i jeśli masz coś innego odpalonego w tle to ,możliwe ,że ramu nie wystarcza. Oczywiście są też inne możliwości ale raczej mnie prawdopodobne.

Ramu pobiera mi nie na te gry nie więcej niż 5gb :confused:

Mi przychodzi do głowy teoria, że to może być wina płyty głównej, ale bez podmiany na inną nie sprawdzi.

1 polubienie

No niestety nie mam żadnej :confused:

Jest to jedna z gorszych płyt która powstała na AM3+, sekcja zasilania to się pali przy tym FX, Bulldozery pobierały bardzo dużo prądu i wydzielały duże ilości ciepła, wydajność może spadać przez właśnie throttling sekcji zasilania, która nie jest w żaden sposób chłodzona.

Druga sprawa to zasilacz który jest gówniany, na linii 12V może mieć ok 250W realnej mocy.
130W może wziąć pod pełnym obciążeniem sam procesor, 650TI to ok. 100W, i moc się kończy… a gdzie reszta podzespołów?

Na twoim miejscu sprzedałbym procesor z płytą główną, może weźmiesz 200 zeta jak trafisz na dobrego łosia. Później kupujesz taką i3 4130 z mobo i po problemie. A przy tej karcie nie ma mowy o bottlenecku CPU.

Sam miałem FX 6100 z HD 7770 i w starszych grach dawało to radę i nie było żadnych problemów, tyle że miałem porządny zasilacz i płytę na Chipsecie 990FX pod dalszą rozbudowę która nigdy nie nastąpiła.

Jednym słowem bez inwestycji się nie obejdzie.

2 polubienia

Okej, dzięki wielkie za pomoc a jaką płytę główną wybrać jakbym brał tą i3 żeby wszystko śmigało bo kompletnie się na tym nie znam

A ile miałbyś kasy do przeznaczenia na procesor i płytę główną?