Duże spadki fps - Logi czyste

Witam od niedawna posiadam taki komputer stacjonarny :

  • Płyta główna : MSI 760GA-P43
  • Procesor : AMD X6 FX-6200 3.8GHz BOX (AM3+)(14MB) 6 rdzeni, 6 wątków
  • Karta graficzna : Geforce Zotac 650TI OC 2GB 128bit DDR5
  • Pamięć RAM : ADATA 8GB DDR3 1600

W grach typu World of Tanks , Fortnite , Leauge of Legends , Counter Strike doświadczam ogromnych spadków fpsów wszystko zależy co się dzieje w rozgrywce im więcej tym większe spadki, w Cs’ie sprawdziłem przed chwilą to przy strzelaniu nawet poniżej 30 kompletnie tego nie rozumiem bo na dużo słabszym laptopie miałem te 60 klatek w tych grach , bawiłem się ustawieniami ale to nic nie daje, programem MSI Afterburner sprawdzałem temperaturę podzespołów oraz użycie i wszystko jest w normie dlatego to dziwne, proszę o pomoc może ktoś coś doradzi ;/

Sprawdź temperatury podzespołów. Odpal HWmonitor i pograj w coś z godzinę. Wrzuć po godzinie screen z wyników w HWmonitor.

Sprawdzałem programem MSI Afterburner cały wykres każdego podzespołu i temperatury max to 64 stopnie np na karcie graficznej, ale sprawdzę jeszcze tym HW i wrzuce tu

HWMonitor.txt (33,7 KB)

Może być to czy screen musi być?

Przy tych samych ustawieniach?

Na najnizszych ale na tym komputerze rowniez jak daje najnizsze to dalej takie same spadki tak jakby ustawienia graficznie nie mialy na to wplywu a domyslnie w grach ustawia mi wysokie ( w grach typu lol , cs , fortnite )

Do weryfikacji dwie rzeczy:

  • poziom zachwaszczenia systemu procesami w tle (menedżer zadań i poziom obciążenia CPU, zajętości RAM)
  • sterowniki (chipset/karta graficzna) i ich optymalizacja dla danego sprzętu (najnowsze != najlepsze)

Ogólnie to słabo się znam , ale robiłem też format systemu i dalej było tak samo, a co do karty to piszę że mam najnowsze sterowniki , procesy sprawdzałem i nie ma żadnego który by obciążał ( patrząc na wykresy w menadżerze ) więc co w takiej sytuacji pozostaje?

Zrobić skan na obecność wirusów.
Wykonaj obowiązkowy raport.

FRST.txt (38,7 KB)

Podsyłam skan

Zmieniłem dział na właściwy.
@iJuliusz hilfe!

1 polubienie

@anonimek3221 podeślij jeszcze Addition

A co to jest?

A pamiętasz swój stary wpis? Tam też wrzucałeś pliki … i wiedziałeś co to :smirk:

No wlasnie nie pamietam teraz juz wiem :smiley:

1 polubienie

Addition.txt (29,8 KB)

Doradzi ktoś coś?

A ja się inaczej podpytam :slight_smile:

  1. Korzystasz z jakichś ulepszaczy systemowych / automatyczne sterowniki ?
  2. Z jakiego antywirusa korzystasz?
  3. Jaka wersja systemu?
  4. Sterowniki masz aktualne ?

Centrum Zabezpieczeń … jest puste :neutral_face:
Platform: Windows 10 Pro Wersja 1809 17763.503 (X64)
BIOS: American Megatrends Inc. V1.1 07/16/2012
Motherboard: MSI 760GA-P43(FX) (MS-7699)
Procesor: AMD FX(tm)-6200 Six-Core Processor
Całkowita pamięć fizyczna: 8175.18 MB

A ja dodam, że nie ma oznak infekcji, ale można trochę oczyścić

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Komputer\Downloads
    fixlist.txt (1,8 KB)
    “Plik naprawczy został wykonany w FiRST Editor 1.08b © ijuliusz.pl”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner, uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie i oczyść, wklej plik wynikowy.
1 polubienie

1.Ogólnie to samo mi większość rzeczy zainstalowało jak robiłem format niedawno i piszę że wszystko aktualne.
2. Avast
3.Win 10
4.Piszę że wszystko aktualne jak sprawdzam