Duże temperatury procka. Zla pasta?

Witam,

jak wiecie wymieniałem wentylator w moim kompie i była na nim oryginalna pasta, facet powiedział, że z tym mogę od razu założyć. Taką samą pastę widziałem na Boxowym chłodzeniu, ale go nie używam. Czy zmienić pastę na tę kupioną osobno?

Wcześniej miałem wentylator i pastę osobno kupioną i temperatura przy Firefoxie + Skype i rozmowie była ok. 45 stopni i słabe obroty wentylatora. Teraz mam Firefoxa, Skype + rozmowa i wentylator na full obrotach (2450+) i temperatura 50. Na początku gdy zamontowałem ten wentylator to skype, firefox to ok. 38 stopni na ok. 1400 obrotach. Więc myślę, że coś z tą pastą jest nie tak. Dzisiaj czyściłem kompa i dalej to samo. :confused:

Zdjąć wentylator z radiatorem i użyć tej lepszej pasty? :>

Na ogół te nałożone seryjnie pasty są słabej jakości :confused: Zmień na Arctic Silver 5 ;] I zobacz jak będzie wtedy ;] I pamiętaj że pierwsze temperatury zawsze będą wyższe gdyż pasta musi się trochę wygrzać i dochodzi do swoich pełnych właściwości dopiero po jakimś czasie ;]

Polecam gorąco przejrzeć przynajmniej ten link:

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=pasty1

Zmień pastę, osobiście polecam Arctic Cooling MX-2.

No ale może pasty jest za dużo, albo za mało u mnie tak było

Tak czy siak będzie się to wiązało z oddzieleniem radiatora od procesora i wymiana pasty będzie już wtedy raczej konieczna.

Kurde bo mam wentylator za 140zł i mam temperatury jak napisałem, a wcześniej miałem wentylator taki za 39zł bo nie mieli na magazynie tego co chciałem to wzialem za 39zl taki wentylator “na kilka dni”. ;p I na tym za 39 miałem temperatury mniejsze przy skypie i firefoxie niz przy tym za 140 a to cos dziwnego. xD I ten za 39zl byl wlasnie bez pasty i sam nakladalem osobno kupiona paste.

@edit:

Zmieniłem pastę, tamta była jakaś dziwna, poprzyklejana w niektórych miejscach że aż ciezko bylo ją zdjąć i nie była ona na calym procesorze, aż sie przestraszyłem jak to zobaczyłem. xD Nałożyłem tak jak w instrukcjach na tym forum. ;p Mała “kropla” pasty na procesor, przez folie rozsmarowałem po całym procesorze zeby wszędzie było tyle samo pasty i nałożylem radiator bez żadnego ruchu, bez slizgania po swiezej paście. :slight_smile: Zobaczymy jakie będę efekty za kilka dni.

@edit2:

Już przy nowej paście używam Firefoxa i Skype od kilku minut i temperatura 43C stoi w miejscu.

Jak założysz radiator, to dobrze go pouciskać i poślizgać, by nadmiar pasty wyciekł.

Na jaką pastę wymieniłeś? Pamiętaj, że trochę trzeba poczekać, aż pasta będzie miała maksymalne właściwości termoprzewodzące.