Duże Użycie pamięci Ram Win 7 64bit

(Lotitoti) #1

Witam. Mam problem ze zbyt dużym zużyciem ram. gdy włączę komputer bez programów ( GG , Przeglądarka , odtwarzacz muzyki ) zabiera mi już 800 mega ramu . ( mam 2 gb ram. ). gdy włączę programy wypisane wcześniej na raz to już mam 1,20 GB. Dla mnie to jest dużo. Niewiem czy to normalne

mam Windows 7 Home Premium 64 bit.

2GB ramu.

(Max Graczyk) #2

To jest zupełnie normalne - ja mam Windows 7 Ultimate 64-bit i na 4 GB zużywa 1,81 GB. Choć możesz zamienić Gadu-Gadu na alternatywny komunikator (np. AQQ) - szczególnie, gdy masz wersję 10 (to jest totalny syf, zużywa ponad 120 MB RAM).

(Lotitoti) #3

a wiesz ile obsłuży windows 7 64 bit ramu ? bo mam zamiar dokupić

(Pkubaj) #4

Zależy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7# ... ory_limits

(Max Graczyk) #5

W zależności od posiadanej edycji, system 64-bitowy obsłuży od 8 do 192 GB pamięci (maksymalnie).

System 32-bitowy w każdej edycji obsłuży tylko 4 GB pamięci (w Windows 7 Starter - 2 GB).

Tu akurat Windows 7 Home Premium obsłuży maksymalnie 16 GB pamięci RAM.

(kamil_w) #6

Akurat to, ile RAMu możesz mieć nie zależy tylko od systemu, ale również od płyty głównej tak więc najpierw sprawdź ile ramu obsłuży twoja płyta główna, a potem sprawdzaj system.

(Łukash) #7

lotos93 , popatrz tu

strasznie-dlugi-autostart-t400498.html

Hasło:Usługi

I zużycie pamięci będzie w normie,a głównie chodzi o wstępne ładowanie do pamięci.

(Lotitoti) #8

ale do czego to hasło lukash ?

(Łukash) #9

hehe nie hasło,tylko chodzi mi o to że usługi pożerają pamięć, a nie które są zbędne. :slight_smile:

(pio_95) #10

To całkowicie normalne.

Windows 7 wstępnie ładuje do ramu programy często używane.

Absolutnie nie należy się tym przejmować.

Sam zauważyłem, że jeżeli włączę np. wymagającą grę, zużycie RAMu dla samego systemu spada do poziomu 500-600 MB z 1,5 GB... (dla systemu 32-bit nawet do 400)

Po prostu, gdy trzeba, on "usunie się na bok innym".

(Lotitoti) #11

bo właśnie komputer mam dobry. Crysis potrzebuje 2gb ramu. na http://www.systemrequirementslab.com/ma ... index.html Pokazuje ze moge na full detal ale ram zażerają inne programki i sie przycina w wiekszych akcjach . dlatego jak uzbieram kase mam zamiar dokupic wiecej. myślałem że tyle bedzie git ;]