Duże Użycie pamięci Ram Win 7 64bit

Witam. Mam problem ze zbyt dużym zużyciem ram. gdy włączę komputer bez programów ( GG , Przeglądarka , odtwarzacz muzyki ) zabiera mi już 800 mega ramu . ( mam 2 gb ram. ). gdy włączę programy wypisane wcześniej na raz to już mam 1,20 GB. Dla mnie to jest dużo. Niewiem czy to normalne

mam Windows 7 Home Premium 64 bit.

2GB ramu.

To jest zupełnie normalne - ja mam Windows 7 Ultimate 64-bit i na 4 GB zużywa 1,81 GB. Choć możesz zamienić Gadu-Gadu na alternatywny komunikator (np. AQQ) - szczególnie, gdy masz wersję 10 (to jest totalny syf, zużywa ponad 120 MB RAM).

a wiesz ile obsłuży windows 7 64 bit ramu ? bo mam zamiar dokupić

Zależy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7# … ory_limits

W zależności od posiadanej edycji, system 64-bitowy obsłuży od 8 do 192 GB pamięci (maksymalnie).

System 32-bitowy w każdej edycji obsłuży tylko 4 GB pamięci (w Windows 7 Starter - 2 GB).

Tu akurat Windows 7 Home Premium obsłuży maksymalnie 16 GB pamięci RAM.

Akurat to, ile RAMu możesz mieć nie zależy tylko od systemu, ale również od płyty głównej tak więc najpierw sprawdź ile ramu obsłuży twoja płyta główna, a potem sprawdzaj system.

lotos93 , popatrz tu

strasznie-dlugi-autostart-t400498.html

Hasło:Usługi

I zużycie pamięci będzie w normie,a głównie chodzi o wstępne ładowanie do pamięci.

ale do czego to hasło lukash ?

hehe nie hasło,tylko chodzi mi o to że usługi pożerają pamięć, a nie które są zbędne. :slight_smile:

To całkowicie normalne.

Windows 7 wstępnie ładuje do ramu programy często używane.

Absolutnie nie należy się tym przejmować.

Sam zauważyłem, że jeżeli włączę np. wymagającą grę, zużycie RAMu dla samego systemu spada do poziomu 500-600 MB z 1,5 GB… (dla systemu 32-bit nawet do 400)

Po prostu, gdy trzeba, on “usunie się na bok innym”.

bo właśnie komputer mam dobry. Crysis potrzebuje 2gb ramu. na http://www.systemrequirementslab.com/ma … index.html Pokazuje ze moge na full detal ale ram zażerają inne programki i sie przycina w wiekszych akcjach . dlatego jak uzbieram kase mam zamiar dokupic wiecej. myślałem że tyle bedzie git ;]