Duże użycie procesora 85-100%

mam problem z dużym użyciem procesora fakt mam trochę uruchomione naraz ale żeby aż tak muliło …

Zacznę od tego co posiadam w tym kompie

win 7 ultimate sp1

intel dual e5300 2,6 ghz, 3 gb ramu, radeon hd 4800~

teraz to co mam uruchomione naraz - 3x ta sama gra diablo 2(bot xd), film w programie potplayer, firefox i to wystarcza żeby muliło kompa troche…

Jak dla mnie to normalne, nie masz bardzo wydajnego komputera który mógłby to wszystko naraz ogarnąć.

robiłem test na 2 kompie wlaczylem z 10 programow 2 gry co duzo wieksze maja obciazenie muzyke i film i zuzycie wyszlo 50% ~ tyle ze tam jest xp ale procesor 2,4 ghz

edit :

dodam jeszcze pare informacji

-komp chodzi 2-3 dni bez wylaczania

-film : http://www.youtube.com/watch?v=bT85vuNJ … e=youtu.be

-brak trojanów robali (skanowałem)

Windows XP ma mniejsze wymagania systemowe stąd nie dziwi mnie że oobciążenie na nim jest dużo mniejsze.

Wyłącz na próbę jedną grę i zobacz czy obciążenie zmaleje.

Jak dla mnie takie zachowanie komputera z Windows 7, przy takich parametrach, jest normalne.

skacze z 50 do 70 %

może sie przegrzewa jak długo chodzi Oo

edit : 48-50 stopni ma procesor

Dziwne by było gdyby na tym sprzęcie nie muliło. Piszesz firefox i nie wiadomo ile nawet masz w tym otwartych kart…

1-10 jak jest wiecej to polapac sie nie moge i zamykam zbedne karty :slight_smile:

Nooo to jest spora różnica jeśli chodzi o zasoby komputera. #-o

chyba muszę powrocic do xp i tak win 7 niewiele wiecej ma

Normalne, Diablo wiele ciągnie a Firefox dobija procesor. Niestety, masz dwa wyjścia - albo wyłączyć coś, albo powrócić do XP.

BTW: masz Windows 7 Ultimate, musiał być drogi. Gratuluję, że tak Ci się powodzi, tylko nie rozumiem skoro miałeś kasę na W7U to dlaczego masz taki sprzęt :stuck_out_tongue:

unrealxx2 , poradzić Ci mogę tyle, poskładaj sobie lepszego kompa, lub wgraj sobie XP, albo lekkiego Linuksa, ewentualnie podkręć tego procka. Nic innego nie wymyślisz.

Dodane mniej niż minutę temu

Odpowiedź jest prosta - spiracił. Jak sam zauważyłeś nie miałby takiego kompa jakby był w stanie wydać tysiaka z hakiem na sam OS.