Duże użycie procesora,pamięci. Spowolnienie systemu

Witam!

Mój problem to duże spowolnienie systemu co polega na:

  • 5-6-krotnym przedłużeniu startu,

  • około 3 min oczekuję na uaktywnienie się Aviry,

  • każde włączenie jakiejś aplikacji powoduje skok zajętości procesora dla Hardware Interrupts DPCs do ok 50%,

  • długo ładują się Mój komputer, czy nawet katalogi z pulpitu,

  • z zasobnika systemowego zniknęła ikona karty sieci bezprzewodowej,

  • internet działa, ale każde otwarcie nowej zakładki powoduje duży ok. 40% skok zużycia procesora (Hardware Interrupts DPCs),

  • znacznie wydłużyło się zamykanie systemu.

Po tym jak problem wystąpił stosowałem Adwcleaner, który usunął resztki po toolbarach.

Avira nie wykrywa żadnych infekcji. Zastosowałem też Combofix, który niczego nie usunął, ale też nie utworzył loga.

Wyczyściłem Prefeth z zachowaniem pliku Layout, zastosowałem Ccleanera usuwając pliki tymczasowe. Miałem przynajmniej

dwa dobre punkty przywracania systemu, które zginęły, nie wiem dlaczego.

Załączam logi Adwcleanera i OTL. Zrobiłbym reinstalkę systemu, ale wzbraniam się przed koniecznością ponownego

wykupienia MS Office. Proszę o udzielenie pomocy.

Załączam logi OTL-a.

http://www.wklejto.pl/153928

http://www.wklejto.pl/153929

Laptop: Maxdata Belinea o.book 3, system: MS Windows XP Home Edition SP3

tylko ten office co posiadasz nie jest w sprzedaży i nie był

To znaczy że pirat? Komputer należy do córki, przyjechałem do niej i chcę teraz z waszą pomocą naprawić ten system. Office’a zaraz odinstaluję. Aktualizacje są włączone więc nawet nie pytałem o ten soft.

zależy jak to nie trial to pirat

Trial czy pirat - już go nie ma. Do pisania pism wystarczy im Open Office. Dzięki za uświadomienie mnie.

Ale do rzeczy, możesz mi pomóc?

Po mojemu Avira to nie jest za dobry antywirus. Ściągnij sobie np. doktor web cureit i nim zrób pełne skanowanie. Dodaktowo nie zaszkodzi powywalać aplikacje z autorunu(najlepiej dążyć do tego, aby został sam antywirus), przelecieć dysk odkurzaczem, oraz nie zaszkodzi zainstalować TuneUp Utilities 2012 i wykonać czyszczenie rejestru oraz defragmentację i tak samo zdefragmentować przynajmniej samą partycję systemową i sprawdzić jeszcze ile jest mniejsca, ponieważ jeżeli na systemowej partycji jest 1GB i mniej, system ma prawo wolno działać. To jest standardowy secik jaki stosuję przy optymalizacji tak zaniedbanego systemu i z reguły po tym system zapiernicza jak świeżo zainstalalowany, tak więc jeżelli faktycznie system nie jest zawirusowany, to powinno pomóc. Jeżeli nie pomoże, to uważam, że czas jest zbyt cenny żeby się dalej użerać z tym systemem, tak więc proponuję format - z pewnością będie to szybsze rozwiązanie, niż doprowadzenie tego systemu do stanu użytkowania. Potem proponuję zainstalować deffragler, ponieważ TUneUp jest tylko na 30 dni bodaj i pokazać córce jak nim robić defragmentację i uczulić, aby robiła ją raz na 30 dni, ponieważ jak nie będzie tego robiła, w szybkim czasie zajdzie sobie twardziela.

Wykonałem czyszczenie Odkurzaczem, oraz Eusing free registry cleaner. Dr Web nie znalazl zagrożeń. Defragmentacja z optymalizacją wykonana. Auto start doglądam w Autoruns - jest na minimum jak zalecałeś. Wszystkie te działania nie przyniosły żadnej poprawy.

Ale ja nie pisałem o jakimś tam Eusing free registry cleaner, tylko TuneUp Utilities. Jeżeli on nie da rady, jak pisałem - szkoda czasu, lepiej i szybciej zrobić format.

System, którym się zająłem zachowywał się jak nowo zainstalowany jeszcze trzy może cztery tygodnie temu. Wolnego miejsca na C jest 28 GB. Tuneup prawie nic nie zmieniał w auto starcie poza Adobe Reader, który niedawno się aktualizował bo otwierałem pdf-a - teraz startuje tylko Avira. Czyszczenie rejestru spowodowało usunięcie 570 błędów, jego defragmentacja dała ok. 20% efekt. Dzięki niemu wyłączyłem hibernację.

W usługach zaproponował wyłączenie IPSEC - wyłączyłem. Tuneup nie wykonywał defragmentacji dysku, ponieważ po analizie wyskoczyło na zielono brak takiej potrzeby. Przy badaniu dysku, wykorzystywane przez program CHKDSK nie wykryło błędów. Masz jakieś pomysły, bo Hardware Interrupts DPCs nadal mocno obciąża procesor. Tuneup wskazywał Avirę i Intel PROSet/Wireless, jako dwa najbardziej obciążające procesor programy.