Duże użycie procesora

Witam.

Od jakiegoś czasu wystąpił u mnie pewien problem. Chodzi o duże użycie procesora. Wacha się ono na poziomie 50-60%. Takie wartości występują nawet, gdy komputer jest tylko uruchomiony i w ogóle się z niego nie korzysta. W procesach zauważyłem, że najwięcej zabiera explorer.exe Komputer przeskanowałem, był jeden wirus, wsadziłem go do kwarantanny. Również przeskanowałem Spybotem, ale nic nie znalazł. Zapomniałbym dodać, system Vista Home SP2. Proszę o pomoc !

a jaką masz konfiguracja komputer jaki procesor ??

może jest za słaby na aero i musisz wyłączyć efekty wizualne

Notebook HP

Core 2 Duo T5800 2.0ghz

3gb ramu

Geforce 9600m GT

Do tej pory nie bylo żadnych problemów. Komputer mam prawie rok i wszystko chodziło jak należy. Zastanawiam się czy dodatek SP2 tego nie zrobił, bo ostatnio aktualizował.

EDIT: Dodam, że wyłączyłem Aero, okna na klasyczny Windows i dalej jest to samo.

podaj log z hijackthis oraz przeczyść kompa np. ccleanerem oraz cleanGP

http://wklej.org/id/153924/

log Hijackthis czysty, jedyne co widzę to możesz usunąć toolbar’a AOL ale nic poważnego.

sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionego planu zasilania na Oszczędzanie energii może po prostu obniżane jest taktowanie procesora i mechanizm odpowiedzialny za to nie zwiększa go

Odpal HijackThis>Do scan only>zaznacz wpisy i fix

wywal to z autostartu:

Wyłącz usługę indeksowania

Wywaliłem te wpisy, przeczyściłem kompa różnymi programami, wyłączylem usługe indeksowania i Windows Search, ale dalej to samo. Gdy uruchomię komputer i nic nie robię jest dobrze. Gdy tylko wlączę obojętnie co, np ikone “Komputer” explorer.exe od razu wskakuje na 50%. Ustawienie laptopa mam na “Wysoka wydajność”.

Dodane 24.09.2009 (Cz) 21:01

Pomoże ktoś :?