Duże użycie procesora

Witam niewiem dlaczego mam świeżego windowsa xp a użycie procka wynosi 25 % gdy nic nie robie a gdy mam windowsa 7 uzycie procka wynosi 60-50 % czasem spadnie do 30/20 czym to może być spowodowane ?

Jaki programy są uruchomione w tle?

wyłącz wszystkie funkcje windowsa i inne dodatkowe nie potrzebne programy a zużycie procka spadnie…

Pokaż Menadżer zadań,zakładka procesy.

proszę ss z procesami i ss z uzyciem procka w stanie spoczynku

http://wstaw.org/w/1qvg/

http://wstaw.org/w/1qvj/

bardzo by mi tez zależalo na windowsie 7 ale jak mam takie użycie procka ( 10-70 % ) w stanie spoczynku to zacina mi się każda gra nawet counter strike ma 50-70 fps -.-

Wykonaj te czynności:

a) wciśnij “okno Windows” + “r”,

b) wpisz “msconfig” i zatwierdź,

c) przejdź do zakładki “usługi”,

d) zaznacz “ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft”,

e) kliknij prawym przyciskiem myszki na “wyłącz wszystkie” i zatwierdź,

f) uruchom komputer ponownie (nie używaj przycisku “reset” na obudowie tylko wejdź w “start” --> “uruchom ponownie”).

http://zapodaj.net/1f6aba2d4d65f.png.html

Na wszelki wypadek radziłbym zrobić gruntowny skan komputera jakimś dobrym antywirusem, np. Kaspersky’m.

już dalej to samo :confused: a może by dało coś włączenie komputera na 2 rdzeniach w tym msconfig

To dotyczy tylko samego uruchamiania systemu. Najwyżej minimalnie skrócisz tym czas włączania komputera.

A jaki masz w ogóle procesor? Zaktualizowałeś wszystkie najpotrzebniejsze sterowniki?

procesor to Intel Pentium D CPU 2.80 Ghz 2 rdzenie a może “podręcenie” dało by jakiś efekt ?

Sprawdź w menadżerze zadań, czy masz zainstalowane wszystkie najpotrzebniejsze sterowniki oraz wykonaj skan komputera antywirusem (polecam Kaspersky’ego).

Jak na ilość włączonych procesów, twój procesor powinien spokojnie dawać radę. Poza tym na screenach, które załączyłeś do postu, nie widzę, żeby zużycie było jakieś strasznie duże. Może to wina karty graficznej, że masz mało FPS-ów w CS-ie?

karta to nvidia ge force gt 520 2 gb nie jest najlepsza ale do cs 1.6 akurat i dodam że na xpku w csie mam 100 fps a w sevenie 40-70 takie spadki ze szok tak samo eps 13 na xp płynnie na full detalach a na 7 na minimalnych tnie :confused: przez co to może być prosze o pomoc

Tak jak pisał mikus2205 , na screenach obciążenie pokazuje na jednym ledwie 2 procent a drugim 16 i procesy chyba wyglądają w porządku menedęrer zadań. Nie ma dowodu na duże zużycie procesora a jak są chwilowe skoki jak np. włączasz menedżer zadań czy co inne to nie powinno być problemu. Jak by cały czas zużycie było w okolicach 100 procent a nie był(y) włączone programy tylko sam pulpit . Bo załączone screeny nie przekonują że jest problem są zaprzeczeniem tytułu postu. W Windows 7 może taka sytuacja być ale nie ma się co rozpisywać jak nie ma dowodu.

Czyli co jak przeinstaluje na windowsa 7 to zrobić ss i bedziemy działać dalej ?

Windows 7 masz oryginalny możesz ściągać aktualizacje z Windows Update. Miałem tak kiedyś że obciążenie procesora było podwyższone na Win 7 a jak gra jakaś włączona to ścina. Po sprawdzeniu w Win 7 czy nie trąbi o aktualizacjach akurat tak było i jak zrobiłem i restart kompa to system się uspokoił i zużycie spadło o połowę . Mi pomogło i jak tobie też wyswietla o aktualizacjach a nie robisz to jak chcesz to możesz spróbować.

no to tak przeisntalowałem xp na viste i tutaj użycie procka w stanie soczynku wynosi 0 % ale gdy włączam counter strike 1.6 to fps strasznie latają od 40 do 70-80 ( gdy jest więcej graczy na serverze ) Bo gdy siedzi np 3-5 to wszystko jest ok proszę o pomoc