Duże użycie v-ramu

Witam, mam taki problem. Ostatnio często gram w GTA 5. Mam kartę graficzną z 2 gb v-ramu (wiem że to za mało dla tej gry, ale żeby aż tak?) Tekstury ustawione na najniższe możliwe w ustawieniach, niby użycie v-ramu to 1363 MB, a podczas gry potrafi nawet przekroczyć 2 GB. Wiem że 2 GB to za mało dla GTA 5, ale żeby aż tak brało tyle pamięci?



Co się Dziwisz, skoro podczas dynamicznego wczytywania danych, 2 GB ramu to stanowczo za dużo.

Nie dziwne skoro minimalne wymagania stoją przy 1 a nawet 2 GB, ale nie bierze się pod uwagę choćby aktualizacji

Dziwi mnie to, bo np. w Wieśku dziki gon, spokojnie trzyma użycie na 1500 MB, na wysokich ustawieniach w FHD, na niskich post-procesach i średnich Teksturach.

A podobnie mam ustawienia w GTA 5
Wiedźmin 3 - średnie tekstury
GTA 5 - Średnie tekstury
Wiedźmin 3 - Najniższe możliwe post procesy czyli niskie
GTA 5 - Również najniższe możliwe czyli średnie
Wiedźmin 3 - 1500 MB
GTA 5 - 2000 mb…

A i minimalne wymagania wieśka - karty graficzne zarówno AMD jak i Nvidia mają mieć po 2 GB minimalne!! (GTX 660 albo HD 7870) . Natomiast jeśli chodzi o GTA 5 minimalne wymagania dla karty to 9800 GT 1 GB albo HD 4870 1 GB

Mówisz o minimalnych wymaganiach, wiesz że 2 GB to mało i jednocześnie masz ustawione cienie na bardzo wysokie/wysokie. Także ten tego…

To w takim razie
GTA 5 - GPU:

NVIDIA GTX 660 2GB / AMD HD7870 2GB

Witcher 3 Wild Hunt - GPU:

Nvidia GTX 770 (Ma 2 gb) / AMD GPU Radeon R9 290 (4 gb)

Ja nie rozumiem całego problemu… 2 GM to do minimalnych, no max średnich detali.
Czy zużyje autorowi 1,9 GB, czy 1,7 jest bez znaczenia, jeżeli ma dropy to patrz punkt 1, co jest bardziej rozsądne od upierania się, że ta muzealna karta jest ok, tylko gra za dużoz abiera VRAM. :slight_smile:

Ja na 560D grałem w 900p i średnio-niskich, dla utrzymania okolic 45-50FPS.

GTA “minimalne” detale jakie można ustawić bez grzebania w plikach gry i wyłączania jakichś opcji np. cieni to detale średnie

Tutaj poobniżałem ustawienia, niewiele to dało :frowning:
Nie mam dropów tylko martwi mnie to, że v-ram dobija do granic przez co pamięć jest brana po prostu z Ram.






Popatrz sobie ile wykorzystuje 7870 w grach.
Jak masz innego to sprawdź sobie innego.

Niestety te 2GB to obecnie niezbędne minimum żeby jakoś pograć.

zrób pełną optymalizacje windowsa 10 żeby wycisnąć ostatnie fpsy