Duże wykorzystanie CPU przez Javę

Witam
Kupiłem nowy komputer, zainstalowałem Jave, przez kilka godzin działała dobrze, a później zaczęła wykorzystywać ok. 80% pracy CPU. Próbowałem reinstalu i update. Nic nie działa
Co mogę zrobić?

Dane komputera:
Procesor AMD APU A6-5400K 2x3,6Ghz
Karta Graficzna NVIDA GEFORCE GTX 1050Ti
RAM 2POWER 16GB DDR3 1600 MHz
Dysk ssd zeolx 256GGB

Pozdrawiam

… z 2012 roku.

Zwrócić i kupić normalny, jeżeli nie możesz, to wymień procek na coś w stylu a8-7600, zależy jaka płyta bo były tam problemy z kompatybilnością fm2 i fm2+. Niestety na tym obecnym nigdzie nie zajedziesz. To praktycznie złom, kupiłeś go z 1050Ti, ale nie wykorzystasz nawet 30% tej grafiki. Każda operacja na tym jednordzeniowym i dwuwątkowym procesorze (lub niepełnodwurdzeniowym-buldożer…) będzie trwała … Zresztą nawet po wymianie procka i tak cudów nie oczekuj, to bezie odpowiednik i3 3/4 generacji, do nowych gier słaby.

Słaby sprzęt. Win 10 będzie Ci mieszał przez cały dzień, albo 2. java, defender, aktualizacje itd. potem odpal autostart - zakładka w manag -prawym na pasku., i powyłączaj niepotrzebne rzeczy

Kiedyś bym z Tobą polemizował. Ale rzeczywiście jak ktoś ma parę złotych i pcha się w starocie, to nie ma sensu. No chyba, że taki DELL co przeżyje mnie i Ciebie… Wiesz ,że mają wersję bez Rohs?

O wersji bez Rohs’a nie wiem, ale fakt - w Delu w najgorszym razie dostałby jakiegoś i3-2/3000, co byłoby ogromnym plusem wobec obecnego. :wink:

Mnie rozpierdala u ludzi , nie wiem. Niechęć, (niewiedza- to rozumiem) reklamy?. Czym sugeruje się Taki ZU, Zwykły Użytkownik .
A z drugiej strony…

Ledami na obudowie, która jest więcej warta ob bebechów, i wpisanym capsem “Komputer DO GIER”. Do tego odpowiednia doza lenistwa i brak umiejetności obsługi Google, w efekcie biznes na nowe i5-2400, z równie nowymi gpu, w cenie przyjaznej dla Janusza (np.1999,) kręci się wyśmienicie.

Wiedzy można nie mieć, ale kurcze PPM i wyszukac procek i grafikę w google, to podstawa podstaw przy zakupie. :wink:

Może my skrzywieni jesteśmy. Nawet jak kupuję pralkę czy lodówkę to 2 dni duszę googla o wszystkie dane/fora/komentarze. W sumie na dłuższą metę to się opłaca, bo chodzi kilka lat bez problemu.
A jak mam kupić coś do komputera, to już paranoja. Klawiatury szukam podświetlanej od tygodnia tak do 100-150.(okno na południe i lampka musi się palić- ciemno) I czytam, i jednemu działa, drugiemu nie. Chyba temat wrzucę na forum.

Mam socket FM2, jaki inny procesor będzie w miarę dobry?

Podaj jeszcze model płyty, np. cpuz, dla pewności. :wink:
Przykładowo coś takiego jest, ale znając płytę może coś tańszego/lepszego będzie.
Tylko mówię, fm2 nie była podstawką pod mega wydajne maszyny. :wink:

Nie wiem jak sprawdzić ten model płyty, w papierach pisze tylko MS-7857

A w jaki sposób mogę znaleźć procesor który będzie dosyć spoko w wydajności jak i cenie?

Z góry dziękuję za pomoc

CPU-Z i zakładka “Motherboard”.

W sumie wiem chyba o która chodzi, patrząc na dane w sieci obsługuje/widoczne były tylko konstrukcje z procesorami A(cyferka), nie z Athlonami na FM2.

Wybór jest wiec niewielki, bo i procesorów nie ma dużo, takich o akceptowalnej wydajnosći. https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?typ-gniazda-procesora=AMD%20Socket%20FM2&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-4-0717&order=p&producent=AMD&liczba-rdzeni-procesora=4

Szczerze? Najlepiej zmienić nowy komputer na naprawdę nowy.
Obecnie możemy, na tak starym dziadku, próbować posadzić procesor, który umożliwi Ci np. uruchomienie i zagranie w Wiedźmina 3 bez większych przycięć, czyli w granicach 35, może 40 FPS. W fortinite, dla porównania, zmodernizowane CPU da CI koło ~~50 FPS. https://www.youtube.com/watch?v=0XXXPPDgcbU

Koszt takiego procesora to w Polsce 100-120 złotych, moze z Chin byłoby taniej.

Jeżeli liczysz na grę np. w Metro Exodus, nowe Assasians czy Cyberpunka, 200FPS w CSGO/Fortinite to tego się nie da zmodernizować do takiego poziomu.

Mówiac otwarcie: ktoś Ci wciśnął strasznego emeryta pewnego progu nie przeskoczymy, decyzję, czy modernizować, czy złomować, musisz podjać sam. Co się da zrobić już wiesz i jaki będzie koszy też wiesz.

Jeżeli chcesz modernizować, to podaj dla pewności model płyty, to o co Gom zapytał, a sprawdzę, który z tych procków da Ci 2 FPS więcej i czy nie będzie 2x droższy od innych. :slight_smile: