Duże wykorzystanie czasu procesora w czasie gry internetowej


(Xsuicideboyx) #1

Witam wszystkich. Piszę z pewnym problemem który nie daje mi spokoju a mianowicie gram sobie w pewną gierkę taką internetową lecz ostatnimi czasy pojawiły się lagi i próbowałam dociec czym są one spowodowane. Próbowałam z internetem to nie to zostaje opcja procesora któy wykazuje dużą wydajność podczas gdy mam włączoną grę jest to do 80 % a nawet do 100%

Wymagania tej gry są System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7 CPU: Pentium 3 500 MHz Pamięć RAM: 256 MB Twardy dysk: 3 GB Karta graficzna: ATI Radeon 7000, NVidia RIVA TNT2 Karta dźwiękowa: Support DirectX 9.0 Myszka: zgodna ze standardem Windows Internet: wymaga szerokopasmowego połączenia Zalecane wymagania systemowe: System operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7 CPU: Pentium 3 800 MHz Pamięć RAM: 512 MB Twardy dysk: 4 GB Karta graficzna: GeForce 2 MX Karta dźwiękowa: Support DirectX 9.0 Myszka: zgodna ze standardem Windows Internet: wymaga szerokopasmowego połączenia

Natomiast mój komputer posiada:

Komputer: Acer Aspire V5 - 551

System: windows 8

Procesor: AMD A6 - 4455 APU with Radeon HD Graphics

RAM: 4 GB

Karta graficzna: AMD Radeon HD 7500G

Wcześniej wszystko ładnie chodziło lecz od paru dni coś jest nie tak. Proszę was o pomoc.


(struart) #2

Podaj logi z programu OTL :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741.

Pobierz program HWMonitor odpal go podczas grania i powiedz jakie temperatury osiąga procesor w tym czasie :slight_smile:


(Xsuicideboyx) #3

file:///C:/Users/Piotrek/Downloads/OTL.Txt

file:///C:/Users/Piotrek/Downloads/Extras.Txt

mam nadzieje z dobrze zrobiłam, jeśli nie to będę musiała jeszcze raz pewnie zrobić

co do temperatury to nie wiem czy dobrze patrzę ale temperatury procesora to value 89 stopni min 85 stopni a max 103 stopnie


(struart) #4

Zawartość plików OTL.txt oraz Extras.txt wrzuc na stronę http://wklej.to/ i tu wklej sam link :slight_smile: Bo to co wkleiłaś to błąd :slight_smile:

Co do temperatur dobrze by było, żebyś mając uruchomiony program HWMonitor zrobiła screenshot’a klawiszem PrtSc i wkleiła go do painta następnie zapisany obrazek wysłała na nphttp://tinypic.com i również wkleiła tutaj wygenerowany link :slight_smile:

Dzięki temu będziemy mogli Ci lepiej pomóc.

Póki tego nie wkleisz i jeżeli dobrze odczytałaś dane z programu HWMonitor to winowajcą jest przegrzewający się procesor i trzeba go przeczyścić (tu pojawia się kwestia czy masz gwarancje jeszcze czy nie :slight_smile: ).


(Xsuicideboyx) #5

http://wklej.to/eZ1xf to jest to extras

http://wklej.to/NDsRv a to jest ten OLT

i tak jak przypuszczałam, że coś źle zrobiłam teraz mam nadzieję, że wszystko dobrze porobiłam

http://i43.tinypic.com/33xvg2c.jpg a tu ten screen


(struart) #6

No jest tak jak myślałem procek się wręcz smaży więc jeżeli masz gwarancje na niego jeszcze to ślij na gwarancje jak nie masz gwarancji to zanieś to komuś w swojej okolicy kto Ci to wyczyści.


(Xsuicideboyx) #7

Czyli te lagi w grze mogły być spowodowane tym, że procesor nie wyrabiał? Komputer jest jeszcze na gwarancji całe szczęście więc oddam go w poniedziałek do sklepu. JesZcze z takim pytankiem na jak długo mogą. Mi go zabrać?


(struart) #8

Lagi w grze były bo procesor był “dławiony”, aby się schłodzić wtedy ma jakieś 20% swojej wydajności tylko więc był jak kalkulator :slight_smile:

Temperatura procesora w laptopach powinna się wahać w okolicach 40-50 stopni jak nic nie robi do ±80 w stresie wszystko powyżej zaczyna odbiegać od normy przy 100 stopniach powinien się laptop wyłączyć w celu ratowania przed uszkodzeniem.

Acer serwisuje w okolicach tygodnia max dwóch.


(Xsuicideboyx) #9

Mam jeszcze takie jedno pytanko bo postanowiłam, że zakupię sobie podkładkę chłodzącą i nie wiem jaką zakupić. Myślę o Targus Lap Chill Pro AWE8001EU czy będzie dobra?