Duże zmiany wartości ping

Witam mam problem odnośnie internetu bardzo skacze mi ping gdy ktoś z rodzinny ogląda jakieś filmy itp. Mam internet radiowy. Od anteny odrazu podpięty pod switcha pod którego są podpięte dwa routery. Oczywiście w laptopie jestem podpięty przez kabel. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje :slight_smile:

Jaka jest szybkość tego internetu. Bo wiesz - jeżeli nie jest on demonem prędkości to jak domownicy oglądają filmy (i to jeszcze w jakości HD albo 4K) to ping ma prawo skakać.

Dzielisz łącze z innymi odbiorcami, zatem nie dziw się, że sygnał i ping jest słabszy.

A nie dało by się zmniejszyc jakoś w tym pierwszym routerze aby brał mniej tego ‘internetu’ :d

Oczywiście że by się dało. Sprawdź w instrukcji routera jak to zrobić. Przykładowo mając internet powiedzmy o szybkości 30Mb możesz tą szybkość podzielić na poszczególne urządzenia w sieci. Na przykład: komputer siostry 5 Mb, komputer brata 5 mb, komputer rodziców 5 mb. Wtedy na głównym komputerze będzie zawsze dostępne 15 Mb bez względu czy inni domownicy w tym momencie używają netu czy nie.

Niestety ale nie mam instrukcji routera więc niewiem jak podzielić to? :frowning:

Wpisz dokładnie nazwę i model routera w Google. Powinna wyświetlić się strona producenta a na niej znajdziesz na pewno instrukcje.

U mnie od dawna ping 0.Światłowód w mieszkaniu, a dawniej na kablu zwykłym UPC 250Mbs bywało wolniej…

Router, to jedno, bo ponoć connectbox miał być jeden z najlepszych, ale dostawca psuł :stuck_out_tongue_winking_eye:
Teraz mam router DASAM od miejscowego dostawcy i do niego światłowód. Dostawca wporzo, nic nie kombinuje i jestem zadowolony za 29 zł…

Powiem Ci, że jak na światłowód te prędkości nie robią wrażenia. Dla mnie światłowód to co najmniej takie wartości. :slight_smile:

Mój dostawca też ma założyć światłowód ale dopiero za rok więc wolał bym poczekać bo mam już u niego 4 lata internet :slight_smile: ja tylko chciał bym zrobić tak aby tylko na moim komputerze lepiej chodził ten internet.