Duże zurzycie procesora

Mam Viste Home Premium i moim zdaniem wydaje się to troche dziwne. Mam uruchomiony Winamp, IE7, Monitor Zasobów i Tlen i zurzycie procesora nie spada poniżej 30%. Zauważyłem też, że Vista poptrzebuje większych zasobów procesora w stanie spoczynku, np.: jestem tylko połączony AutoConecetem i zabiera mi aż 10% proka (a przecież nic nie robie). Mam też coś takiego co żre 20%: audiogd.exe. Co to może być???

Jakie taktowanie ma twój procesor?

Intel Penitum D 2.8GHz, 512RAM.

Kumpel mi mówił, że Vista, kiedy nic się nie robi, tworzy sobie algorytmy.

Nie wiem czy to jest prawda, jeśli nie to przepraszam, mówie tylko jak on mi powiedział. :slight_smile:

Bartek NFSC może masz jakaś aplikacje uruchomioną w tle, masz antywirusa?

Nie wiem, słyszałem, że Vista jest tak zawansowana, iż gdy pracuje na niej ustawia mi najczęściej używane programy, by uruchamiały się szybciej. Może dlatego tekie duże zurzycie??? Ale martwi mnie ten plik… :? Może jakiś virus… Bo przyznam się nie mam jeszcze antyvirusa bo dwa darmowe avast i AVG nie chodziły i były w nich jakieś błędy. Ale z drugiej strony nie wchodze na jakieś byle stronki nie szukam w googe jakiś bzdur. Nie wiem…

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 19:13

Ale widze, że cały system pracuje ok…

AVG Free chodzi poprawnie - na samym początku po zainstalowaniu go na Viście 2-3 razy nie wstał razem z systemem (jakiś błąd wyskakiwał) teraz już jest OK (albo któraś z poprawek Windows Update albo AVG po zaktualizowaniu naprawiło ten problem).

Teraz - włączony IE 7, Poczta Windows, GG, SKYPE, AVG, SIDEBAR wraz z 5 gadżetami) - PROCEK 6 - 15% zużycie (wykorzystanie) pamięci 30%

to zapewne od dzwięku.

równiez nie posidam

to nie pownienes sie martwić :wink:

Z tym Free AVG nie znalazłem żadnej poprawki a system włączałem z 10 raz jak go miałem. Zaktualizowałem go na samym początku i nic. Wszystko powyłączałem i tylko troche spadło zurzycie…

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 19:24

No jest dobrze około 5%… Ale z tym antyvirusem nie jest fajnie… Nie chce kupować Kasprskyiego za 100zł może macie jakieś inne???

Kilkanaście procent procka żre wskazówka sekundowa zegara na sidebarze :lol: :lol: :lol:

Zaleca się wywalić…

Ale wyłączyłem sidebar… I ten antyvir… :frowning:

Spadło po wyłączeniu z 8% na 3-5% :slight_smile:

Zmiana obrazów w SLIDESHOW na Sidebarze a zużycie proca do góry :slight_smile:

Mamy Vistę musimy się do niej przyzwyczaić. Tak było też i z XPekiem.

Dzisiaj kompy są coraz mocniejsze ale niestety my żyjemy w Polsce

No teraz jest już OK! !!

Avast! - rulez

Ale avast też się dziwnie zachowywał (błędy i zawieszanie przy zmianie aktualizacji na automatyczne).

Osobiście nie używam antyvira ale jak testowałem ostatnią wersję avast to chodziła ślicznie - a mam włączone automatyczne aktualizacje

http://shop.ca.com/STContent/Microsoft/ … lang=en-US - komercyjne rozwiązanie za FREE na rok i w dodatku już dla VISTY

Może to wina 512RAM???

jeśli system używa tylko 30 %…

ja mam 1gb ramu w dualu i jest takie samo użycie procka.

mam 768mb ram-u i przy wlaczonym radiu inter. (windows media player) i przeglądarce (ie) uzycie procka mam 3% :slight_smile: