Duże zużycie GPU

Witam.

Od jakiegoś czasu gram w Battlefield 3. Mam kartę graficzną GTX 550 Ti od EVGA. Gram z kolegą który przy swoim kompie ma tą samą kartę tylko, że od MSI czyli nieco gorsze parametry. Problem jest tego typu, że: zainstalowaliśmy program MSI Afterburner, żeby zobaczyć jak się spisują nasze karty. Ku mojemu zdziwieniu wynik był dosyć zaskakujący. Koledze BF3 na parametrach ustawionych na wysokie zużycie GPU wynosiło ~90%, a mi na parametrach ustawionych na niskie zużycie GPU wynosi 95-99%. Nie wiem czy mam się martwić czy nie. Proszę o racjonalne wytłumaczenie. Dodam tylko, że kiedy ustawie na wysokie to gra nie klatkuje, temp. nie przewyższa 70 stopni.

Pozdrawiam !

Nie bardzo rozumiem czego dotyczy pytanie. Masz się martwić tym, że gra prawidłowo wykorzystuje GPU? To Twój kolega ma powód do zmartwienia, i słabego procka.

Czyli to oznacza, że mój GPU działa bardzo dobrze i tak ma być ? Nie jest za nadto obciążony ?

Dokładnie tak. Druga sprawa to kwestia optymalizacji samej gry. Nie każda gra potrafi wykorzystać cały potencjał karty graficznej. Zużycie GPU przy takich grach jak BF3 powinno oscylować w granicach 100% czyli tak jak u Ciebie. Kolega może pokusić się o OC procesora być może to pozwoli mu w pełni wykorzystać potencjał jego karty graficznej.

Oraz aktualizacja sterowników