Duże zużycie pamięci fizycznej (RAM)

Witam.

Windows 7 mam od tygodnia, i nie wiem czy to jest normalne żeby sam Win zżerał 1/3 ramu, które ma dostępne.

Mój sprzęt to:

Procesor Intel® Core™ i5 520M (2,40 GHz / L2 cache 3 MB) (dodam cztero-rdzeniówka)

Pamięć 4 GB (2 GB + 2 GB) DDR3

Grafika nVIDIA GeForce GT 330M Pamięć 1 024 MB

Typ systemu: 32bit (wiem że obsługuje tylko niecałe 3GB ram)

I moje pytanie:

Co mógł bym zrobić żeby zżerał mniej, lub czy to dla Windows 7 jest normalne?? w msconfig powyłączałem zbędne programy

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Dla windows 7 to standard niestety :? Ale cóż taki jest Mictosoft, kolega ma tak samo 2x2GB DDR3 i też ciągle koło 30/40% zużycie ramu :wink:

to normalnie zjawisko ze zjada 1/3 w końcu w wymaganiach ma 1 GB. w prawdzie jak używałem Visty to ten system zajmował po instalacji 768 MB RAM.

proponuje przesiąść się na wersje 64 bitowa.

Dobrze mówi polać mu :lol: A tak naprawdę to zaoszczędzisz troszkę pamięci instalując wer. x64 8)

Zobacz tutaj, tu masz odpowiedź na swoje pytanie wysokie-zuzycie-ram-bez-uslug-t393677.html

Tak się zapytam - a po co wam ta WOLNA pamięć ?

I skąd ta pewność, że wersja 64 bit “oszczędza pamięć” ?

Win 7 po uruchomieniu zjada 650MB a podczas normalnej pracy 700-1200MB.

64bitowy Win 7 będzie zjadać tyle samo ramu co 32bit tylko będzie dostępne więcej wolnego ramu bo system obsłuży cały ram.

@Przemo

Pytasz o pamięć bo czujesz że system działa nie tak jak powinien czy tylko dlatego że ci się wykresy w Managerze zadań nie podobają?

To jest normalne zachowanie systemu, mam system zoptymalizowany, czysty auto-start, zbędne usługi wyłączone, system 32 bitowy, 4GB RAM, dostępne dla systemu 3,25 GB, podczas normalnej pracy: komunikator, Winamp, przeglądarka, Norton IS, użycie RAM na poziomie 30%, system działa płynnie i bez zgrzytów, nie widzę powodów do zmartwień takim stanem rzeczy. Ważne że wszystko działa dobrze i stabilnie ;]

Pytam ciekawości, bo jeszcze nigdy nie miałem win 7i nie wiem czy to jest normalne czy nie, ale po wypowiedzi kolegów z forum wiem że to jest normalne i w niczym mi to nie przeszkadza.

U mnie żre od 30% do 50 %. Żre ile widzi hehe :slight_smile:

Myślę że wpis na blogu Mariusza Kędziory rozwieje wszystkie twoje wątpliwości (i nie tylko twoje)

Dlaczego Windows zużywa tyle RAM?

Dość dziwna sprawa ja mam 3GB Ramu i zżera tylko 28%.

28% czyli jakieś 900MB czyli w normie (norma to 650MB do 1200MB)

Czyli nie ma się czym przejmować. Może i dobrze że win 7 zżera tyle ile widzi, przynajmniej się nie marnuje RAM :wink: