Duże zużycie pamięci RAM na Viście HP


(Bieniek120) #1

Witam.

Moja Vista zaraz po starcie systemu zużywa ok 915 mega z 3 giga pamięci...trochę to dużo, czy może mi się wydaje?

Co można zrobić żeby tej pamięci mniej używała? Czy może jest to normalne?


(Krzysztof C.) #2

Byłoby dobrze zobaczyć wszystkie uruchomione procesy


(Mateusz6400) #3

u mnie na Viście Ultimate zużycie pamięci wynosi 850 - 900 mb z 3 Giga także, to chyba normalne, jeżeli chcesz mniejsze zużycie wyłącz pasek boczny i inne niepotrzebne procesy


(Bieniek120) #4

A jak to można zrobić? Mam tutaj jakoś wkleić coś? Chodzi mi o procesy o których mowa w pierwszej odpowiedzi na mój temat.


(Mateusz6400) #5

pokaż procesy jakie masz w menadżerze zadań w zakładce procesy (na pasku zadań klikasz prawym myszy i tam masz menadżera) i tam masz je i możesz je tutaj pokazać nam,

ale zgadzam się z suchmenem


(suchmen) #6

To normalne zużycie pamięci przez vistę-zużywa koło 400-450 ram a drugie tyle zostawia sob ie na bufor na dzień dobry-po to ram przecież jest.


(Jacek Bydgoszcz) #7

Vista wykorzystuje pamięć w zależności od tego ile jest jej w komputerze. Chyba lepiej, że system w większym stopniu wykorzystuje pamięć ram, której w Twoim przypadku jest 3GB, niż miałby wykorzystywać np. 256MB i "mielić" z pliku wymiany. Ram w komputerze jest po to, żeby z niego był jakiś użytek a nie leżał odłogiem. Jak uruchomisz bardzo pamięciożerną aplikację czy grę, Vista zwolni część pamięci.


(Bieniek120) #8

Aha...to już rozumiem, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!