Duże zużycie procesora po formacie

Przed chwilą odebrałem zepsuty komputer z serwisu. Spaliła mi się karta, więc mi wymienili ją, ale ponieważ były problemem z Windowsem - sformatowali mi dysk.

Włączyłem komputer i zacząłem przerzucać z drugiej partycji filmy i usuwać kilka rzeczy. Ściągnąłem też kilka podstawowych programów, jak przeglądarka internetowa, odtwarzacz filmów, kodeki, daemon toolsa

Jednak procesor komputera jest niesamowicie obciążony…

Nie włączałem żadnych programów, resetowałem komputer i cały czas użycie procesora wynosi 50+%.

W Menadżerze zadań, w procesach jest kilkadziesiąt uruchomionych procesów - i uwaga, ~12 procesów svchost.exe, które chyba najwięcej wykorzystują procesor.

Co się dzieje? Zrozumiałbym, gdyby komputer był długo używany-możliwe, że wtedy by virus zaatakował. Ale ten komputer włączyłem jakąś godzinę temu - cały dysk sformatowany, żadnych niebezpiecznych plików…

A zainstalowałeś sterowniki do karty graficznej? Jeśli nie, to cały interface jest przetwarzany przez CPU a nie GPU i stąd może być to obciążenie.

Niby zainstalowałem sterowniki już, ale dalej zużycie duże.

Ten svchost.exe mnie wkurza, bo to on najwięcej pracuje…

Edit:

Eksplorator też zaczął szaleć…Praktycznie całą moc procesora teraz zużywa.

//

Zauważyłem też, że gdy tylko zaczynam pracować na drugim dysku - zużycie diametralnie się zwiększa do 100% i tak już zostaje.

Kiedy pracuje tylko na C wszystko jest w miarę w porządku…

Może spróbuj usunąć Demon toolsa… Mi to pomogło. Aby też trochę “przyspieszyć” system wejdź w msconfig-zaawansowane-num proc: maksymalna liczba jaką masz. Przeczyść CCleanerem i podaj log z Combofixa.

Z tym Daemon toolsem było tak, że ja go zainstalowałem, ale pokazał się komunikat, że komputer musi zostać uruchomiony ponownie a po restarcie instalacja zostanie wznowiona…

No i zresetowałem, ale instalacja się nie wznowiła.

Nie widzę też żeby gdziekolwiek to się zainstalowało…

///////

Problemem może się okazać…kosz.

Nie wiem czemu, ale nazbierało się tam aż 21 000 plików.

To by tłumaczyło zużycie procesora, bo gdy coś usuwałem z dysku D…

Możecie mi teraz pomóc te pliki jakoś szybko usunąć? Czy muszę po prostu czekać, aż się opróżni kosz…

Bo póki co czekam już 10 min a dalej jest “Przygotowanie do: usuń”…

To dobrze, że jest jak piszesz :slight_smile: Czekaj cierpliwie

jak zrestartuje ci kompa ponownie trzeba odinstalowac kompa,podobnie jest jak instaljesz demona

Dodane 14.02.2009 (So) 10:09

jak zrestartuje ci kompa ponownie trzeba odinstalować kompa,podobnie jest jak instalujesz demona