Duże zużycie procesora przez galerię fotografii


(sobewa) #1

Kopiowałam zdjęcia z aparatu fotograficznego, zazwyczaj robię je w formacie 2 M, ktoś niechcący przestawił aparat na znacznie większy format 5 M, no i zaczęły się problemy z galerią fotografii. Otóż po jej otwarciu zużycie procesora sięga 50 %, a zdjęcia pokazują się w formie obrazków (jakieś niebieskie chmurki). Usunęłam zdjęcia, przeczyściłam system CCleanerem ale to nic nie dało nadal jest tak duże zużycie procesora. Proszę o radę co z tym zrobić.

Czy przywrócenie systemu mogłoby rozwiązać problem?

System Windows Vista Home Premium.


(Mrylec) #2

Jeżeli procesor jest słaby i w dodatku masz Viste to ja nie wiem dlaczego się dziwisz... Zdjęcia zostały wykonane w większej rozdzielczości i komputer musi je przeskalować żeby nie było pixeli. Przy procesorach średniej mocy może dojść do 50% obciążenia procesora...


(sobewa) #3

Jak długo może trwać to przeskalowanie, bo do tej pory sytuacja się nie zmieniła. Procesor to Intel Core 2 CPU T 5500 1,66 GHz.


(Mrylec) #4

No właśnie! Procesor dosyć że słaby to jeszcze jest to laptop!


(sobewa) #5

No dobrze, ale może wiesz jak długo może trwać przeskalowanie i czy w ogóle galeria wróci do stanu w jakim była przed skopiowaniem tych nieszczęsnych zdjęć.


(Danielm86) #6

wejdz w opcje folderów>widok>zaznacz Nie buforuj miniatur

start>wyszukaj>pliki i foldery>znajdz wszystkie pliki thumbs.db i usuń

Musisz zaznaczyć by przeszukało ukryte pliki i foldery, a także foldery systemowe