Duże zużycie ramu na Win8

Witam zakupiłem wczoraj laptop samsunga z windows 8. Procek intel i5 (3 generacji), 8Gb ramu , grafa Ge Force GT650 2Gb. Wiem że Samsung jak zwykle musi dorzucić coś od siebie i zawsze ta mała niespodzianka w postaci jakichś badziewnych programów strasznie ram pożera w chwili obecnej mam zainstalowanego samego klienta steam i zużycie ramu sięga 6 Gb co mam odinstalować bo nie ukrywam że chciałbym pograć w coś :smiley:

Zobacz w managerze procesów co zżera najwięcej, a poza tym to wywal praktycznie wszystko co ma Samsung w nazwie :stuck_out_tongue:

Dla bezpieczeństwa pokaż co tam za aplikacje Samsung wrzucił, żebyś czasem za dużo nie wywalił :slight_smile:

http://imageshack.us/photo/my-images/96/znme.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/829/hnuh.jpg/

No właśnie z menedżera nie widać żeby coś pożerało aż tyle firefox trochę bierze ale na starym laptopie też miałem i miałem 4 Gb ramu i wszystko chodizło normalnie :slight_smile:

Support Center

User Guide

SW Update

Settings

Easy File Share

E-POP

Help Desk

To tak na początek bym wywalił :slight_smile:

Jak na razie odinstalowałem E-pop i Guidbook oraz tak przez przypadek wyłączyłem nie przydatne oprogramowanie które się automatycznie włączało przy starcie :slight_smile: i z 80 spadło do 60 % :wink:

Dodane 30.07.2013 (Wt) 18:42

Wow Nie wiem co jeszcze porobiłem ale spadło do 20 % może po aktualizacjach z centrum samsunga po puściłem aktualizacje wskazane przez antywirus a centrum mi zrobilo bios , do wersji 8,1 itd

ale masz problem

Ctrl+Alt+delete

menadżer zadań>>>

procesy>>>

Sortuj wedlug pamieci>>>

znajdz proces i zobaczysz

u mnie opera bierze 130mb

to u ciebie kilka programów musi po 3000 mb brac…

przykladowe 130 000 K to = 130 MB RAM

No ja bym nie wyrzucał SW Update oraz Settings - według mnie to są przydatne programy i do tego dość lekkie.

Zrób tak: Wciśnij klawisze Win + R i wpisz msconfig > Usługi > Ukryj wszystkie firmy Microsoft > Wyłącz wszystkie.

Napisz czy zmniejszyło się zużycie/czy pomogło?