Dużo niższa prędkość internetu LTE

(Rafi) #1

Witam, przeniosłem sie niedawno z oferty Play Internet na karte na "RBM na karte 5" (zakupiona karta na allegro)  i prędkość internetu drastycznie spadła. Teraz ledwo co wyciągam 1,5 Mb/sek. Czym może to być spowodowane ? Dodam tylko, że używając internetu  z Play na karte prędkość ta jest dużo wieksza, a podobno Red Bull Mobile korzysta z tych samych nadajników co Play. 

Do zakupu startera RBM przyczyniła się cena za internet LTE (wychodzi mi prawie 3 razy taniej niż w Play internet na karte).

(pete1) #2

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie , ‘‘Do zakupu startera RBM przyczyniła się cena za internet LTE (wychodzi mi prawie 3 razy taniej’’ coś za coś moim zdaniem nie będziesz miał wyższego transferu otóż w uk działa takie cudo jak giff gaff który korzysta z nadajników o2 , używałem tego do internetu który był unlimited za 10 funtów , prędkość maz 1-2Mb/s masakra nie dało się czasami strony otworzyć , i tak zawsze nie ważne jaki telefon miałem i gdzie byłem zasięg na full gdy wymieniłem kartę sim na 4g to samo max chyba było 5-6Mb/s , dużo narzekań było na forum giff gaffa jak ktoś ma trochę oleju w głowie to zobaczy że coś tu jest nie teges , oni niby udostpniają sieć komuś ale z ograniczeniami , zawsze tak będzie Play nie da redbullowi nigdy w 100% swoich technologii , swoją drogą przesiadłem się na angielską trójkę 3 three prędkość lte 70Mb/s + fakt jest drożej ale warto.Także 1.5Mb jest max ile wyciągniesz na zawsze.

(Piotrek2255) #3

Pewnie Play nałożył ograniczenie bo pasożytujecie tą ofertę jak szaleni.

(Juche) #4

Te wszystkie sieci typu Red Bull, Virgin, Lyca itp. dzierżawią zazwyczaj tylko jakiś ułamek pasma od właściwego operatora - stąd zapewne niska prędkość oraz cena :wink:

Chyba podobnie (w pewnym sensie) było swego czasu z netem kablowym (Netia, Tele2) na łączach ówczesnej TP - na papierze wszystko ładnie pięknie, do tego 2x taniej od Neostrady, cała prawda (kto miał styczność, ten powinien wiedzieć) wychodziła na jaw dopiero po przeniesieniu umowy.

Tak więc moim zdaniem nie warto bawić się w takie super oferty “operatorów” no-name - szkoda nerwów, tanie mięso psy jedzą…

(Rafi) #5

http://www.speedtest.pl/test/126700451

Trochę lepiej to teraz wygląda.