Dużo pytań dotyczących schodzenia z WIN XP na WIN 7

Witam.

Moja konfiguracja sprzętowa :

Intel Core2Duo E8400

Gigabyte ES3G-P31

Gigabyte GF9600GT

Kingston 800MHz 2*2GB

Modecom 400W

HDD 1TB

Więc tak. Dręczy mnie jedno i muszę znać odpowiedź.

np:

Zalecane wymagania sprzętowe: GTA 4

* System Operacyjny: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3

* Procesor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz

* Pamięć Ram: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista) dlaczego tak jest że dla XP jest tylko 2GB a dla vista i podejrzewam dla siódemki 2,5 GB ??

* 18 GB Wolnej przestrzeni na dysku.

* Karta Graficzna: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

Kolejne pytanie związane z powyższym na xp widzi max 3,25GB a dla 7 już więcej. Mam 4Gb ram i jak mam XP to nie wykorzystuje całości i sam system bierze około 900MB pamięci, a jak zainstaluje sobie 7 to ta ilość wzrośnie do 1Gb a to jeszcze zależy od wersji 1GB do 32bitowej a do 64-bitowej to aż 2Gb. To czy jest sens w moim wypadku zainstalować sobie tą siódemkę w wersji 64-bitowej żeby czytał mi pełne 4GB ram ?? I jaką doradzacie w moim przypadku tę x64 czy x32 ??

Następne jest pytanie dotyczące poboru ram w WIN 7. Czy jak bym wyłączył ten pakiet AERO to ile by brało mówię tu o wersji 64-bit ???

Jak nasuną mi się nowsze pytania to dodam :smiley:

Dlaczego więcej ramu dla visty i 7 aniżeli dla xp, ponieważ te nowsze systemy potrzebują juz troche wiecej ramu poniewaz więcej zajmuja go anizeli taki win xp.

Co do drugiego pytania to wszystko zalezy od twej optymalizacji, ja bym na twoim miejscu zainstalował 64bitowy system. Mam teraz win 7 32bit i po starcie zabiera mi tylko 400mb ram :slight_smile: ponieważ dobrze go zoptymalizowałem :slight_smile:

4 GB pamięci dla 7 x64 jest w sam raz… Nigdy mi jeszcze pamięci nie zbrakło

Przy okazji: gra GTA 4 zaleca mieć 4-rdzeniowy procesor (Intel Core 2 Quad 2.4Ghz), a Ty masz tylko 2-rdzeniowca.

Na bardzo podobnej konfiguracji pracowałem rok na Viście x64 i 3,5 roku na Win7 x64 - nigdy nie “zabrakło” mi do niczego pamięci. Spokojnie też grałem w GTA 4. Co prawda miałem inną grafikę: Geforce 8800 GTS 1GB.

Procesor jest super Polecam E8400 i grafe GF9600GT co do gta 4 to na max-a bierze.

To czyli chyba biorę Seven Ultimate 64bit :stuck_out_tongue:

Dodane 02.12.2012 (N) 15:31

a jeszcze jedno pytanie

mam 2 systemy xp i 7

to jak mam na 7 to zainstaluje sobie np : winrar i na xp bedzie to widział czy osobno się instaluje na xp i na 7 ??