Dużo reklam na stronie Dobreprogramy

Hej,

Zawsze jest sposób, by wilk był syty i owca cała. Blokowanie reklam włączone na portalu, a wyłączone na części blogowej. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Problematyczne będzie odblokowanie jak ktoś ma nick/“adres blogowy” zamiast “,Blog,” w URL.

https://www.dobreprogramy.pl/*,Blog,*
https://www.dobreprogramy.pl/adres_blogowy/*

Wtedy każdego bloggera będzie trzeba dodać do wyjątku z osobna.

1 polubienie

Czy to jest w ogóle normalne/dopuszczalne, że dostaję reklamy tego typu przekrętów:
hxxp://fakty-ze-swiata.com/artykuly/nowa-2-tygodniowa-formula-przyswajania-jezykow-sl/?utm_campaign=BC-standard&utm_content=350x216_stara_k16_438&utm_medium=350x216&utm_source=bc&utm_term=dobreprogramy.pl
?

Z tym obciążeniem CPU, z tymi ciężkimi skryptami - jakakolwiek obsługa portalu jest niemożliwa. Wychodzi na to, że władza od góry blokuje na potęgę reklamy i wsio obciążające.
Zwykły użytkownik zostaje uszczęśliwiony na siłę, bo etyka władzy nie tyka.

1 polubienie

Czy dopuszczalne nie wiem, ale patrząc na to, że teraz wp serwuje reklamy, to jak najbardziej normalne.

A ja jak na złość nie mam tych prpblemów z żarciem mocy CPU przez DP, a Wy dalej macie ?
Teraz mają reklamy z WP i one także gdzieś w tle się wysypują powodując żarcie cpu ?

jak sobie to technicznie wyobrażasz? kilka osobnych reguł, czy jedna wielka multireguła?

Nie no teraz to pojechałeś -> mam 8core + 64GB RAMU i nawet z reklamami obsługuje się płynnie, więc bez przesady

Wychodzi na to, że powinienem mieć zafundowany taki sprzęt:

Chyba mi nie pojadą po kosztach, żebym płacił za sprzęt do reklam DP?

Już pisałem, jak bloger ustawi krótką nazwę dla bloga i link się zmieni to takiego blogera, trzeba pojedynczo dodawać do wyjątków:

a na tych co nie ogarnęli funkcji to multi reguła działa w np. uBlock (nie testowałem w AdBlock / Adblock Plus, bo ich nie używam już).

Albo sobie napisać skrypt co do linka doklei np. “?is=blogdobreprogramy” - taki kiedyś gorhill napisał dla YouTube (obecnie nie działa, może z racji ograniczeń WebExtension albo tego, że ma kilka lat i używa przestarzałej technologii (już nie działającej w przeglądarkach (dwa forki skryptu są niewiele młodsze i też raczej nie działają)).

1 polubienie

Martwi mnie jak nisko upadły DP skoro reklamują “szumy uszne” i “19-letnią Karolinkę” na głównej…

2 polubienia

Hej,

Już @krystian3w napisał, jak można to zrobić. Ja tylko wysunąłem pomysł, ale jeszcze jego realizacji się nie podjąłem, bo pewnie wielu użytkowników DP zrobi to lepiej i szybciej.

PS. Na razie reklamy jeszcze bardzo w kość mi na DP nie dały, więc nie musiałem się w to bawić. Ale patrząc na to, co ostatnio z reklamami dzieje się na portalu, to pewnie Dzień Dziecka w końcu się zakończy!

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Mnie najbardziej irytują reklamy na mobilnej wersji portalu, bo zdarza się często. że przy przewijaniu zawartości na nie klikam, bo lądują bezpośrednio pod paluchem.
DP zjada tylko przez to pakiet mobilny.

Faktycznie, wycina wszystko, jak nie to można zaznaczyć co ma wyciąć i więcej tego nie zobaczymy.

Mnie tam przesadzało, że nagle ustawienia adugarda adblockera zawieszały komputer, jakieś wycieki pamięci, za dużo JavaScript / niezoptymalizowany CSS do ładnego wyglądu?

I czy ta lista “prebake eu” jeszcze coś blokuje, nie psując przy okazji części stron (np. psuła komentarze na dobrych programach, klika stron logowania).

@krystian3w ja to w ogóle całą domenę wp.pl dodałem do blocklisty :smiley:

Mi ostatnio router Asus 4G-AC68U majacy AiProtecy od Atrend uznał dobreprogramy za złosliwy portal i zablokował raz :stuck_out_tongue:

1 polubienie

A czemu się ograniczać?
Ja mam dodane wszystkie domeny zewnętrzne z dobrychprogramów(converti.se,wp.pl,wpimg.pl)
I nie blokuję stron takich jak twitter, youtube (wszystko co trzeba blokuje tutaj ublock)