Dużo reklam na stronie Dobreprogramy

Na stronie dobrych programów jest dużo reklam, czy adblock jest włączony czy wyłączony reklamy są. Jak się ich pozbyć?

Poczekać, redakcja ogarnia odgórnie zmniejszenie ilości np. na blogach.

A zablokować nie łatwo, bo mają dynamiczny kod html (trzeba go zanalizować jako schemat) i chyba nazwę skryptu ładującego (analizować ruch sieciowy czy plik zmienia nazwę lub blokować tylko reklamy inne niż wideo).

Poza tym jak ktoś poda ci dość dobrze działającą regułę to się pewnie okaże, że po dniu nic nie będzie blokować.

1 polubienie

Kolejny …

1 polubienie

Jeszcze chyba te tylko o nieznikającej diodzie w Edge można połączyć w jeden większy jego autorstwa - już nie mówię by na siłę to przykleić do wątku z listopada 2017 od @anon25492837.

@krystian3w:slight_smile: Ta czerwona dioda… Pamiętam.

Skoro przywołanie zadziałało, to chyba muszę wykombinować jak zapisywać je by nie generowało powiadomienia - do tej pory usuwałem z niego link a widać bazuje na nazwie wyświetlanej.

<a class="mention"> inaczej zapisywać nick, bo ten fragment generuje powiadomienie </a>

:smile:

Ojj tam. xD

@frankopan Nie zakładaj kilku wątków na ten sam temat. Jeden wystarczy.

Mam Chrome, Adguard AdBlocker bez jakichś specjalnych blokerów i zero reklam na dobreprogramy w jakim kolwiek dziale.

2 polubienia

Ale co jak co, wysuwająca się reklama zasłaniająca treść to już delikatne ale chamskie przegięcie.

1 polubienie

A co chcesz tu czytać :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Moze oni wolą, żebyś reklamy ogladał, a nie czytał wypoty.

U mnie w ublock origin dziwnym trafem przepuszcza. Wystarczy zablokować stronę wpimg.pl i puffff… nie ma reklam

Ja mam tak i blokuje w Adguard:

Zrzut%20ekranu%20z%202018-04-04%2019-07-04

Na chrome może jakoś przechodzić i może pomoże dodatek do blokady zrządań websocket.

Nano adblocker i brak reklam.

Disconnect i brak połączenia z wp na dobreprogramy :wink:

Mi tak bardzo nie przeszkadzają reklamy. Nie chcę ich permanentnie blokować. Boli mnie, że pojawiają się reklamy zasłaniając mi treść artykułów czy notek prasowych (czy tam ich tłumaczeń na szybko bla bla bla idc).

Możecie wreszcie zrobić porządek z tą stroną? Wysypujące się skrypty (Google czy Gemius raczej swoich skryptów nie wysypuje, jak podejrzewam), dzikie reklamy wyskakujące wbrew woli użytkownika, cuda na kiju wręcz. Co się porobiło z tą stroną…

2 polubienia

CHWILA, CHWILA panowie i panie !

Niektórzy piszą bloga i chcieli by parę groszy zarobić na tym - np: Ja i nie ukrywam tego !!
Blokowanie reklam jest wyjściem ostatecznym.

Sam nie blokuję reklam na DP, ale obecna ich ilość jest straszna… pływające okienko, reklama przed przejściem do wpisu, nad komentarzami, pod komentarzami.
Nie piszę tych co są we wpisie (2) i te boczne, bo to nie przeszkadza.

Reklamy mogą być, dopóki są w miarę na poziomie (czyli nie takie: “ODRYŁ PROSTY TRIK NA POWIĘKSZENIE PENISA O 20 KG! WYSTARCZY CODZIENNIE…”) i nie są pływającymi bannerami zasłaniającymi treść. Póki co całkowita blokada na portalowe reklamy.

Dlaczego wpychacie na siłę inwazyjne reklamy, zamiast serwować je z rozsądkiem i umiarem? Na innych stronach jest to zrealizowane o wiele lepiej i dzięki temu z własnej, nieprzymuszonej woli wyłączyłem tam uBlocka całkowicie bez obaw o wyskakujące pływające wkurzadełka.

@anon72825314 Rozumiem, ale nie obwiniaj czytelników, którzy blokują reklamy, tylko właścicieli portalu wstawiających denerwujące reklamy. Albo im podziękuj za mniejsze przychody :wink:

Ja tu nie obwiniam userów, sam nim jestem. Rozumiem, że niektóre są denerwujące… jednak nie blokuję tych reklam, “zaciskam zęby”, ale przynajmniej innym parę groszy wpada i mam nadzieję, że inni też tak myślą.

A admini DP myślą i kombinują z reklamami - pożyjemy, zobaczymy.