Duży folder plików- czym zarchiwizować

Mam dużo danych, ok. 5,5GB. Chciałem trochę miejsca na dysku zaoszczędzić, albo podzielić tak, żeby weszło na 2x płyta DVD 4,7GB. Próbowałem to spakować, metodą WinRAR+ najlepsza kompresja. I zamiast zmniejszyć plik, to tylko zarchiwizowany powiększył :o:O A np. jak kiedyś miałem 20MB, zmienjszył mi do 5 MB.

a więc czym to spakować/podzielić?

Jakiego rodzaju to pliki?

A czy trzeba to pakować?

Tworzysz obok drugi folder i przerzucasz do niego XX plików, które są ponad pojemność normalnej płyty DVD, a potem oba foldery nagrywasz jako płyty z danymi bez kompresji. Po operacji nagrywania możesz nadmiarowe pliki z powrotem przegrać do źródłowego foldera. Można też “przeciągać” pliki po kolei na płytę aż będzie pełna. Wtedy jednak trzeba pamiętać co się już nagrało, a co nie. :slight_smile:

7zip dobry program (sam korzystam) tylko nie wiem czy dzieli (ale chyba tak) sporo ubywa na największej kompresji :smiley:

ok, ale jak spakować te pliki w jedną całość? Żeby mało zajmowały.

Jak masz dużo zdjęć, muzyki czy flimików to nie bardzo da się skompresować.

Zaswsze możesz użyć KGB Archiver to przy odrobinie sczęścia te 5 GB zmiescisz na płycie CD-ROM :slight_smile:

Podobną siłę kompresji ma Win UHArc.

Pamiętaj, że oba wymienione przezemnie wyżej programy potrzebują ogromnej ilości pamięci, mocy obliczeniowej procesora no i co chyba najważniejsze przeprowadzają kompresje stratną

Zawsze możesz użyć WinRaR u ustawić rozmiar woluminu na płyta DVD xD

dobra, trzeba to pakować :wink:

Zrobiłem z tego obraz płyty .iso, teraz muszę to podzielić na dwie części, jak to zrobić?

możesz podzielić np total commanderem, wtedy będziesz miał 2 pliki o rozszerzeniach 001 i 002, później łączysz z powrotem i masz obraz

a jest coś darmowego?

total jest darmowy ;D masz tylko takie okno przy włączaniu naciśnij 1,2 lub 3

Darmowy jest przez 30 dni.

Dalsze użytkowanie to łamanie licencji.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … ery+plikow