Duży monitor do grafiki 3d do max 1000zł

Witam! Zastanawiam się jaki monitor kupić do 900-1000zł.
Zależy mi na największym rozmiarze i największej rozdzielczości. Ważne też żeby nie męczył oczu. Odpdają też wszystkie TN, TFT
Obecnie brałem pod uwagę te trzy:

  • posiadam podobny model 25" z tą samą rozdzielczością. Jest spoko chociaż szkoda że rozdzieczość w tym 29" jest taka sama jak w 25-tkąch
  • super rozmiar i rozdzielczosć, niestety AMVA więc pewnie będzie smużyć :confused:
  • 25" ale za to duża rozdzielczość, i podejrzanie duzo taniej niż w sklepach?
    Może ktoś zaproponowałby coś innego?

W tym zakresie cenowym nie. Jeśli już to DELL 27" P2715Q z nowych lub coś z drugiej ręki.

Miało być do 1000 a ty prezentujesz monitor za 3200…

To może zdefiniuj na ile poważna ma być ta praca z grafiką, bo budżet sugeruje, że zadowoli Cię każdy IPS, byle był w miarę duży.

Chodzi raczej o naukę grafiki 3D. Do modelownia raczej nie potrzeba monitora z super kolorami itp.
Napisałem że do grafiki bo nie interesują mnie żadne gamingowe bajery typu AMD sync itp.
Ma być duży, mieć dużą rozdzielczość i nadawać się do pracy, tzn nie męczyć wzroku itp.
Wiem że 1000zł to nie jest cena za którą można kupić profesjonalny monitor ale da się kupić coś rozsądnego i w pełni działające. Swoją drogą też niezbyt widziałbym sens żeby dokładać kilka tysiecy dla niewiele lepszej jakości albo 1ms mniejszego czasu reakcji

To może używany z demobilu? Np:

Niestety, również przekracza kwotę 900-1000zł

Gdybyś miał chociaż 1300zł to wtedy mógłbyś celować w tańsze modele z matrycami 1440p

Dell U2414H (1920 x 1080)

Dell U2415 (1920 x 1200)

To był tylko przykład. Widziałem wiele innych monitorów 4k poniżej 1k zł. Poszukaj sam

Z monitorów wymienionych przez Ciebie wg mnie najfajniejszą opcją będzie LG 29UM59-P . Bardzo fajne proporcje, do tego, jak przystało na IPS świetne kąty widzenia, bardzo szeroka paleta kolorów, dobre odwzorowanie i zaskakująco dobry kontrast. Dobry dla grafika, ale również sprawdza się przy rozrywce po godzinach.