Duży ping, lagi. Nagły problem. Wirusy w csrss i takich tam?

Eee… Nie za bardzo wiem, od czego zacząć:( Jeszcze wczoraj wszystko było ok, ale później już bigos. Odpinałem kompa, bo nową nagrywarkę kupiłem i po podpięciu chyba to się stało. Nagle z pingu 70 zrobiło się 200-300-400… Ciągle skacze. Sam internet w przeglądarkach też chyba zwolnił. No coś mi po prostu zżera neta. Procesy raczej w normie, choć dużo się już naczytałem o csrss, jqs, smss, services. Wszystko po kilka K tylko. Avast wykrył mi jakiegoś wirola i go usunął. Jednakże problem jest dalej. Sprawdzałem coś w usługach w panelu sterowania i też powyłączałem jakieś gówienka. Ten proces wmiprvse i wuacclt, czy coś takiego… To jest masakra. Wyłączam i znów się włącza… A wg statusu z neostrady pobierania nie ma-.- Kolega polecił mi ComboFixa. Mam tu loga, więc zarzucam. Może coś poradzicie:( A ComboFix.exe musiałem nazwę zmienić, bo mi nie działało, więc urumiłem o nazwie adas.exe, więc się nie dziwcie.

Link do logów na wklej.pl

Primo: Jaki operator netu, i na jakim serwerze grasz? (na jakim łączu postawiony?)

Secundo: Logów z Combofix nie wykonuje się ot tak sobie. Jak Ci usunie pół systemu potem będziesz płakał. :wink:

Pokaż logi z OTL. Logi wklejasz na http://www.wklej.org tutaj jedynie link.

Czekam na odpowiedź na pierwsze pytanie.

  1. Operator to Netia na linii TP 1,3Mb/s. A grywam w Counter-Strike’a. Ping po 300 średnio, ale skacze do 500. Serwery w Warszawie stoją na Tserwery.pl, ale na każdym serwerze, jaki wczoraj wchodziłem, to taki ping miałem. Później po północy było już dobrze, co mnie zdziwiło. Ogólnie zauważam lekkie spowolnienie internetu. I znów zauważyłem, że w procesach pojawił się wuaclt.exe…

  2. Tamte logi już wkleiłem na wklej.pl, a logi z OTL mam 2: OTL.Txt i Extras.Txt, które zamieszczam poniżej.

Log OTL.txt

Log Extras.txt

  1. Widziałem tam coś o Windows Live ID. Wyłączyłem to chyba w usługach, czy gdzieś, bo już coś kombinowałem wcześniej.

  2. Mam avasta i Ccleanera. Nie wiem, czy to pomoże.

  3. Właśnie sprawdziłem. Znów ping po 400. Nie wiem, czemu w nocy było ok, ale znów jest masakra-.-

  4. Dokładam jeszcze jedno info. Próbując oglądać film na megavideo widzę max prędkość pobierania ok 300Kb/s. Jakby coś blokowało, że nie da się szybciej zasysać z neta. Sądzę, że to jest problem też lagów. Przy takim necie, co daje ok. 0,3Mb/s, to ja się nie dziwię teraz, że mam pingi niebotyczne. Tylko co mi go blokuje?o.0

  5. Następna rzecz. Dzwoniłem do Netii i z Ich strony wszystko jest ok. Na speedtest wszystko ok. Ale wpisałem sobie netstat w konsolę i wyszło mi kilka dziwnych aktywnych połączeń o.0 Podaję je też w logu.

Log z konsoli

Geratius , co do netstat.

Czy aby na pewno nie próbowałeś przeglądać stron w czasie badania? :wink:

Połączenia między innymi z facebookiem na to by wskazywały. :slight_smile:

Co do sprawdzenia, czy to na pewno nie problem z linią, zdobądź Live CD z np. Ubuntu i na tym systemie sprawdź prędkość działania netu. Jeśli będzie działać ok, tzn. że na Windzie masz syf. :wink:

The wuauclt.exe file is located in the folder C:\Windows\System32. In other cases, wuauclt.exe is a virus, spyware, trojan or worm!

wuauclt.exe jest w lokalizacji C:\Windows\System32? Jeśli tak to wszystko ok, w innym przypadku to syf.

Nie przeglądałem właśnie nic:( A aplikacje wuauclt mam takie:

wuauclt w C:\Windows\system32

wuauclt1 w C:\Windows\system32

wuauclt w C:\Windows\ERDNT\cache

Linuxa żadnego nie mam, a szczerze mówiąc nie chce mi się ściągać. Skoro w logach jest ok, to przyjmuję, że wirusa żadnego nie mam. Dziś internet jest w porządku. Może to były jakieś zakłócenia, bądź problem leży w kablu. Czekam jeszcze tylko na info co z tym wuauclt, a tak to chyba temat wyczerpany. Dzięki za pomoc:)

Dodane 07.01.2011 (Pt) 10:08

Nie wiem, czy mi scali posta, czy ki pieron, ale… Wszystko śmiga. Nie wiem czemu, ale jest w porządku, więc temat do zamknięcia. Chyba, że wolicie mieć otwarty temat, to już Wasza decyzja:)