Duży ping, mała prędkość pobierania i uploadu

Witam.

Od dzisiaj borykam się z niedorzecznymi prędkościami mojego połączenia internetowego.

Router TP-LINK (nie znam modelu, jak będzie potrzebny to podam), Połączenie Neostrada (chyba 10Mb/s w umowie).

Ping jest tak duży, że nawet speedtest.pl go nie wychwycił, ale na discord miałem go ok. 1500/2000 milisekund, a w CS:GO 800/1000MS.

Wrzucam screenshota ze speedtestu:
image
Niedorzeczne.

Dziękuję z góry za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Sprawdź tu:


Poustawiaj internet według mojego poradnika:

Nie tylko pobieranie, ping też jest duży.

Ping duży, to jest duża utrata pakietów. Częściowo zależy to od kabla internetowego. Większość jednak zależy od zapchanego łącza, czyli złe dnsy, problem z proxy i wieloma sprawami. Dlatego program comintrepair - do “wypłukania”, przywrócenia prawidłowego proxy, hosts itd.
Drugi program uruchomiony jako administrator ustawi Ci ze sto parametrów internetowych jak w opisie. Po restarcie komputera będzie “Optymalne” ustawienie.
Sprawdzisz speedtest i zobaczysz.
Gdy nie będzie dalej dobrze, to poprosisz o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwa i zapodasz logi FRST i Addition. Będzie to znaczyło, że jakaś szkodliwa aplikacja spamuje Ci łącze i zapycha. Tam @iJuliusz już znajdzie przyczyny problemu.

Zanim zaczniesz grzebać w systemie i routerze w poszukiwaniu duchów zerknij najpierw na


na 99% wina leży po stronie operatora, poczekaj do jutra rana, może zdążą naprawić.

Wyniki pomiaru są grubo zawyżone. Mało wiarygodne testy.

Wskazałeś speed test od CloudFlare. Mam ustawione DNS własnie od nich. Ale testy z UPC (mój ISP) oraz speedtest.pl podają zupełnie inne wyniki pomiaru mojego łącza. Załączam wszystkie trzy z jednej chwili. Zaznaczam, że ja na swoje łącza nie narzekam, a intryguje mnie kwestia wiarygodności wyników pomiaru pochodzących z różnych stron świata. Czy możesz to skomentować?

SpeedTest_pl

Każdy komputer ma inne właściwości sprzętowo softwarowe. Najlepiej samemu sprawdzić, jak naprawdę sprawuje się łącze.
Mój sposób, to pobrać jakiś większy plik od MS z dobreprogramy. MS ma najszybsze serwery.
Mój internet, to 50Mbs. Pobieram plik firefoxem:


Daje to w przybliżeniu maksymalne wykorzystanie łącza.
Najbliżej prawdy jest speedtest pl
Snap032
UPC pokazuje głupoty:

Ja wiem, że mam dobrze ustawiony internet. Przecież pobieram.
Dodam, że półtora roku temu pożegnałem się z UPC 250Mbs. Teraz mam światłowód do routera od miejscowego dostawcy 50Mbs za 29 zł. Co najdziwniejsze - internet wcale nie śmiga wolniej, niż pięć razy większy z UPC. Do tego zero problemów.

Rozumiem, że każde pobieranie jest inne, tak jak otwieranie stron internetowych. Stąd chyba żaden pomiar prędkości narzędziem webowym nie będzie miarodajny dla całości połączeń. I mnie to w zasadzie nie sprawia problemu. Przecież na co dzień i tak działam w Internecie bez oglądania się na speed testy. Reaguję tylko, gdy coś rażąco odbiega od oczekiwania. Ale u mnie (Warszawa) jakoś z UPC nie miewam kłopotów, choć z tym, jak podaje downdetector, bywa bardzo różnie. Pomijam oczywiście ewidentne awarie z brakiem transferu, ale te są u mnie i rzadkie, i usuwane zazwyczaj najdalej w kilka godzin. Ale bywają awarie, gdy transfer tylko spada. Ja nawet nie zauważyłem wyraźnego spadku prędkości, gdy kilka tygodni temu transfer spadł nieco poniżej 200 Mb/s. Wtedy ping poszedł w górę na kilkanaście ms. I trwało to parę dni. W normalnych warunkach zazwyczaj ping oscyluje (pomiar UPC) pomiędzy 3, a 7 ms. Na speedtest.pl ping bywa u mnie nieco większy, ale transfer wykazywany jest podobnie jak przez UPC.
Dzięki, że poświęciłeś mi czas.