Naprawa pobierania plików w Windowsie

Naprawa pobierania plików w Windowsie
1 - użycie programu complete internet repair,
2- użycie programu TCPOptymizer.

Obydwa programy to czyściochy sprawdzane na virus total.
Pierwszy ma za zadanie naprawić internet w systemie, a drugi jest do ustawienia optymalnego pobierania.
https://portable.info.pl/complete-internet-repair-portable/
Na tej stronie jest opis i dodane spolszczenie go programu.

To trzeba mieć. Comintrep naprawi nawet, co wirus namieszał w dns, proxy itp. Na załączonym obrazku już zaznaczyłem pozycje, które trzeba zaznaczyć i kliknąć w Przejdź. Gdy naprawa się zakończy, klikać w menu plik i restart windows.

TCPOptymizer nie instaluje się i Należy uruchomić go z opcji PPM jako administrator. Jak na załączonym obrazku daje się suwak w prawo do 100+ i na dole okna zaznacza Optimal i OK. Wyskoczy okno zmienionych ustawień i też trzeba kliknąć OK. Wtedy wyskoczy monit o reboot windows. Po restarcie cieszymy się z eleganckim pobieraniem.

Te programy mogą być byle gdzie na którejś partycji. Są niezmiernie przydatne.

1 polubienie

Windows jest jak socjalizm… :rofl:

@Bogdan_G Testowane od XP do G10?

Latami używane programy na XP, na laptopie w win7, na optiplexie 789, a nawet tu na forum rozwiązania stosowania tego softu były w wielu tematach, nawet na win 10. Na innych forach też podawałem te programy i nigdy żadnego problemu, czy szkody.

Podmień linki do tego programu na te ze strony autora (tam też jest wersja portable).

@marcin82 Requirements Windows® XP, Vista, 7, 8 / 8.1, 10 (32 and 64 bit)

Skoro to ten sam plik, z tego samego źródła rizonet, a portable info jest stroną zaufaną, do tego jest spolszczenie, to nie dodaję dwóch linków. Większość ludzi nie czyta po angielsku i olewają czytanie, a pobierania ze strony google tłumacza nie zawsze się udaje klikając na zip programu, żeby pobrać, otrzymuje się komunikat:


Chciał Polak po polsku czytać, to niech czyta, ale nie pobierze.
Nie przekonasz mnie @anon741072 i nic nie zamierzam zmienić w poradzie. Na portable info jest https://www.rizonesoft.com/download/3905/ odnośnik bezpośredni do pliku ze strony autora.

Ja z Firefoxa Panie, z Firefoxa. Na stronce w języku angielskim mam własne tłumaczenie qtranslate. Wygoda. Nie będę się licytował z operą, czy chromem, których wielu nie musi mieć i nie ma. Podlinkowałem dla każdego.

Tłumacz google na wszystkich firefoxowatych przeglądarkach od ponad pół roku robi szykany z pobieraniem i nawet nie można zablokować element dodatkiem uBO.
To, że tłumacz google w firefoxie wyświetli i przetłumaczy stronę rizonet, nie znaczy, że można pobrać program.