Duzy ping. zla konfiguracja komputera?

Witam. Na wstępie przepraszam jeżeli piszę w złym dziale.

Mój problem przedstawia się następująco : Jestem zapalonym maniakiem gry Counter Strike 1.6 Dla każdego gracza bardzo ważną rzeczą jest ping ( opóźnienie). Ale przejdźmy do problemu.

Razem z sąsiadem mieszkamy na wsi :wink: Obaj mamy internet z tej samej firmy i o tej samej prędkości a mianowicie : Era Internet Stacjonarny 1 mb/s tyle, że z tą różnicą że on posiada modem a ja router. Jego pingi przykładowo na serwerach Pukawka.pl ( wtajemniczeni wiedzą, że to jeden z najlepszych polskich dostawców serwerów gier multiplayer ) wynosi przeciętnie 20 ms , natomiast mój około 45 ms i nie spada poniżej 40 ms. Myślałem , że to wina routera wiec pożyczyłem od niego jego modem i sprawdziłem na swoim komputerze. Ping nie spadł.

Kiedyś po formatowaniu komputera ( co zdziwiło mnie ) pingi spadły do 25 ms. Lecz po następnym włączeniu komputera powróciły niestety do starych… Sformatowałem jeszcze kilka razy komputer lecz bez żadnych skutków. Wszystkie próby zmniejszenia pingu “sposobami z internetu” nic nie dały.

Wnioskując nie winę internetu wszystko wskazuje na winę komputera.

Proszę o podanie jakiegoś sposobu na zmniejszenie tego pingu, może jakieś aluzje dotyczące sprzętu ?

Gdy będzie taka potrzeba wstawię logi z podanych programów :slight_smile:

Specyfikacja mojego komputera:

Procesor:

procesor2.png

procesor1.png

Karta graficzna:

ekran2.png

ekran1.png

ekran.png

Płyta główna:

pyta2.png

pyta1.png

System:

systemb.png

Ram:

ram2.png

ram1.png

Monitor:

monitorj.png

Dysk twardy:

dysk.png

Karta sieciowa:

kartasieciowa.png

Router: TOPCOM WEBR@CER 8012

Na koniec dodam, że sąsiad wcale nie ma lepszego komputera. Jedyne co przyciąga uwagę to, że ma kartę graficzną ATI Radeon ale nie pamiętam modelu ( lecz również 256) Procesor ma również słabszy a mianowicie 1.8 GHz

Pozdrawiam

Próbowałeś wyłączyć wszystkie programy, które łączą się z internetem w czasie grania jak np. GG, emule, przeglądarka itp. ?

Zrób Speedtest.

Sprzęt można wykluczyć poza kartą sieciową. Karta graficzna wpływa na FPSy, ale nie na ping.

KiLLTroNiC , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule, zgodnie z zasadami pisania na forum. Inaczej zostanie usunięty.

viewtopic.php?f=16&t=394978