Duży problem z aktualizacjami

Jakby on wiedział z czym wiążą się te trzy poprawki , to by nie pisał tego co pisze !

Nie mam czasu na czytanie EULI na dobranoc, więc nie odpowiem wprost na twoje pytanie. Jeżeli jednak integracja aktualizacji z obrazem ISO stanowiłaby złamanie postanowień licencyjnych to wszystkie wpisy na m.in. Technecie dotyczące tej tematyki powinny od razu zniknąć. Jak jednak widać nikt ich nie usuwa, przykład:
Windows 7: Creating Fully patched Image by Slipstream in the Convenience Rollup and Quality Rollup

Każdemu wg. potrzeb, mi jakiś czas temu postawienie Windows 7 i zainstalowanie wszystkich aktualizacji (z wyjątkiem tych które zainstalowałem offline) przy internecie 6/2 Mb/s zajęło ~1-2h.
Co kto lubi.

Jest kwestia obciążenia serwerów MS (zwłaszcza w drugi wtorek miesiąca i dni następne , ale to mija) , ale jaki dysk taka szybkość instalacji poprawek i programów . Np. “słynny” MICROSOFT .NET FRAMEWORK 4.71 na tym dysku ? Może 15 s !
-https://photos.app.goo.gl/OczwSw362WlBAGWh2 (29*8=232 Mb/s)

Ty tyle nie myśl ! Koło już dawno zostało wymyślone !

“Od samego błędu gorsze jest tylko uporczywe w nim tkwienie .”

Wprawdzie : “Cogito ergo sum” , ale nie należy starać się być “świętszym od papieża” (MS) !

Modyfikacja kodu Windowsa, a tworzenie własnego obrazu płyty instalacyjnej to dwie różne rzeczy. Dodanie usług, programów, wyłączenie ich itd to nie jest nic nielegalnego, jeżeli nie ma to na celu obejścia zabezpieczeń. Jak taki obraz zostanie aktywowany legalnym kluczem to nie jest to żadna zbrodnia. Nawet na DP macie program do robienia takich obrazów:

Tworzenie multi-instalatora zawierającego wszystkie wersje Windowsa wraz z rozdzieleniem na wersje bitowe też nie jest przestępstwem.

Spoko. Luzik. Każdy ma swoje zdanie. Ale jeżeli nie jest nielegalne, to ok.
@LORDEK a odpowiednik takiego programu dla Windows 10? Chcę powywalać te apki Windows 10 i itp… :slight_smile: