Duży problem z aktualizacjami

(df767f65ef76e47879) #1

w skrócie, przerwałem instalowanie około 170 aktualizacji, przy czym cały proces zajmował około 3GB ramu ( mam tylko 4GB) i system już ledwo odpowiadał, teraz połowa aktualizacji widnieje jako “anulowana” , czy coś da się z tym zrobić czy dać sobie spokój z tym, dodam ze nie mam kont w bankach, nie robie i nie bede robić przelewów itd. a poczty uzywam tylko do jednej strony

(Seba228215) #2

To normalne w Windows 7. Mi około 90% pamięci z 4GB żarło. Ale niestety trzeba to przejść dla bezpieczeństwa. :slight_smile:

(spencer5) #3

Wczoraj kupiłem tablet z win10 i 4gb ramu. Też miałem problem z aktualizacjami więc ściągnąłem obraz win10 i zainstalowalem go jako upgrade. Poszło bez problemu więc za jakiś czas zainstaluję system na czysto.

(Domker) #4

Do aktualizacji Win7 użyj Wusus Offline (wersji kompatybilnej ze starszymi systemami). Program troszkę inaczej podchodzi do sprawy aktualizacji niż WU.

(zbigg47) #5

Poczytaj:

(df767f65ef76e47879) #6

ok, pobrało mi (chyba) wszystkie aktualizacje ale co dalej?

(df767f65ef76e47879) #7

w niczym mi to nie pomogło…

(Domker) #8

Po pobraniu w podfolderze jest plik odpowiedzialny za zainstalowanie tych aktualizacji:

(df767f65ef76e47879) #10

zainstalowałem tak jak w tym filmiku, ale co z tego jak dalej jest to samo, w w. update nic się nie zmieniło, nadal połowa widnieje jako anulowane i nie wiem czy wszystkie aktualizacje zostały zainstalowane, nie o to mi chodziło

ps: świetnie teraz przez to nie działa Windows Update, co za kretyn robi takie programy

(KAZDAN63) #11

Należy jednak dysponować zmodyfikowanym (RT 7 LITE) obrazem W7 SP1 x64 :
-https://photos.app.goo.gl/mIPbNeTxFxu7G9n63
-https://photos.app.goo.gl/11bEhkMiNK6DCpeS2
Ja takich kłopotów z WU nie doświadczyłem nigdy . Niewiedza i nic więcej !
Laptop MSI - INTEL CORE I7-6700HQ , SSD SAMSUNG 960 EVO 250GB NVME , internet 250/20 Mb/s . Kiedy pobrały i zainstalowały się rzeczone poprawki ? Po … zagotowaniu wody i wypiciu herbaty !
https://photos.app.goo.gl/1k3DoVfVOJ1OOKP22

P.S.
W jakim czasie zainstalował się na tym dysku W7 “SP2” PL x64 z karty KINGSTON 16GB , 90/45 MB/s (KINGSTON FCR-MLG4) ?
-https://photos.app.goo.gl/9JSGEgwlnhgBmkbJ3

(df767f65ef76e47879) #12

mam nadzieje że ktoś usunie ten wpis

(KAZDAN63) #13

Rozumiem ! Prawda jest czasem trudna do zaakceptowania !

(df767f65ef76e47879) #14

nie wiedziałem o co wgl chodzi z tym , teraz wiem… troll !

(KAZDAN63) #15

Tedy napiszę Ci tak :
Instalowanie obecnie “gołego” W7 SP1 x64 to proszenie się o kłopoty z WU i nie tylko co świadczy o nieznajomości rzeczy sprawy . Jedyna “pociecha” to taka , że zapewne nie jesteś pierwszy i nie będziesz ostatni .

(Seba228215) #16

A ja zainstaluję na czysto i ci udowodnię, że działa normalnie. Co prawda WU na początku katuje wszystko aktualizacjami, ale potem jest ok. Natomiast osoby korzystające z modyfikacji systemów proszą się o kłopoty w postaci ukrytych lokatorów.

(KAZDAN63) #17

Od kiedy dołączanie do obrazu instalacyjnego oficjalnych poprawek od MS i sterowników producentów wiąże się z “kłopotami w postaci ukrytych lokatorów” ? Wymyśl coś lepszego ! Powodzenia życzę w tej żmudnej "orce " z WU . Nie zapomnij po wszystkim zaglądnąć do Podglądu Zdarzeń i wyeliminować sygnalizowane tam wszystkie błędy !

(Seba228215) #18

A widzisz… W takim wypadku nie do końca legalny. Wiesz, że łamiesz postanowienia licencyjne, modyfikując czyjś produkt (oprogramowanie)? Jest podajże odpowiednia zapiska w eula na to.

(rgabrysiak) #19

Droga wolna, sęk w tym że Windows 7 po czystej instalacji i włączeniu Windows Update nie działa normalnie, widać wydłużone wyszukiwanie aktualizacji.
Wystarczy jednak na czystym systemie, bez dostępu do internetu wgrać kilka aktualizacji - w tym Convenience Rollup oraz te usprawniające WU, bądź od razu zainstalować system z zintegrowanymi aktualizacjami i gotowe.

(KAZDAN63) #20

Co to ma do meritum sprawy ? Na użytek własny mogę modyfikować sobie obraz systemu ! Mogę też wykonać jego lustrzaną kopię zapasową . Jeszcze coś wymyślisz ?

(Seba228215) #21

Ale bez mi różnicy. Na internecie 250 Mb/s u kolegi zajęło około 4 godzin i wszystko poszło. Taki urok 7. A odnośnie modyfikacji @rgabrysiak, to zastanawiam się czy integrowanie w oryginalną strukturę zawartości instalacyjnej Windows nie podchodzi pod złamanie eula.