Duży problem z aktualizacjami

w skrócie, przerwałem instalowanie około 170 aktualizacji, przy czym cały proces zajmował około 3GB ramu ( mam tylko 4GB) i system już ledwo odpowiadał, teraz połowa aktualizacji widnieje jako “anulowana” , czy coś da się z tym zrobić czy dać sobie spokój z tym, dodam ze nie mam kont w bankach, nie robie i nie bede robić przelewów itd. a poczty uzywam tylko do jednej strony

To normalne w Windows 7. Mi około 90% pamięci z 4GB żarło. Ale niestety trzeba to przejść dla bezpieczeństwa. :slight_smile:

Wczoraj kupiłem tablet z win10 i 4gb ramu. Też miałem problem z aktualizacjami więc ściągnąłem obraz win10 i zainstalowalem go jako upgrade. Poszło bez problemu więc za jakiś czas zainstaluję system na czysto.

Do aktualizacji Win7 użyj Wusus Offline (wersji kompatybilnej ze starszymi systemami). Program troszkę inaczej podchodzi do sprawy aktualizacji niż WU.

Poczytaj:

ok, pobrało mi (chyba) wszystkie aktualizacje ale co dalej?

w niczym mi to nie pomogło…

Po pobraniu w podfolderze jest plik odpowiedzialny za zainstalowanie tych aktualizacji:

zainstalowałem tak jak w tym filmiku, ale co z tego jak dalej jest to samo, w w. update nic się nie zmieniło, nadal połowa widnieje jako anulowane i nie wiem czy wszystkie aktualizacje zostały zainstalowane, nie o to mi chodziło

ps: świetnie teraz przez to nie działa Windows Update, co za kretyn robi takie programy

Należy jednak dysponować zmodyfikowanym (RT 7 LITE) obrazem W7 SP1 x64 :
-https://photos.app.goo.gl/mIPbNeTxFxu7G9n63
-https://photos.app.goo.gl/11bEhkMiNK6DCpeS2
Ja takich kłopotów z WU nie doświadczyłem nigdy . Niewiedza i nic więcej !
Laptop MSI - INTEL CORE I7-6700HQ , SSD SAMSUNG 960 EVO 250GB NVME , internet 250/20 Mb/s . Kiedy pobrały i zainstalowały się rzeczone poprawki ? Po … zagotowaniu wody i wypiciu herbaty !
https://photos.app.goo.gl/1k3DoVfVOJ1OOKP22

P.S.
W jakim czasie zainstalował się na tym dysku W7 “SP2” PL x64 z karty KINGSTON 16GB , 90/45 MB/s (KINGSTON FCR-MLG4) ?
-https://photos.app.goo.gl/9JSGEgwlnhgBmkbJ3

mam nadzieje że ktoś usunie ten wpis

Rozumiem ! Prawda jest czasem trudna do zaakceptowania !

nie wiedziałem o co wgl chodzi z tym , teraz wiem… troll !

Tedy napiszę Ci tak :
Instalowanie obecnie “gołego” W7 SP1 x64 to proszenie się o kłopoty z WU i nie tylko co świadczy o nieznajomości rzeczy sprawy . Jedyna “pociecha” to taka , że zapewne nie jesteś pierwszy i nie będziesz ostatni .

A ja zainstaluję na czysto i ci udowodnię, że działa normalnie. Co prawda WU na początku katuje wszystko aktualizacjami, ale potem jest ok. Natomiast osoby korzystające z modyfikacji systemów proszą się o kłopoty w postaci ukrytych lokatorów.

Od kiedy dołączanie do obrazu instalacyjnego oficjalnych poprawek od MS i sterowników producentów wiąże się z “kłopotami w postaci ukrytych lokatorów” ? Wymyśl coś lepszego ! Powodzenia życzę w tej żmudnej "orce " z WU . Nie zapomnij po wszystkim zaglądnąć do Podglądu Zdarzeń i wyeliminować sygnalizowane tam wszystkie błędy !

A widzisz… W takim wypadku nie do końca legalny. Wiesz, że łamiesz postanowienia licencyjne, modyfikując czyjś produkt (oprogramowanie)? Jest podajże odpowiednia zapiska w eula na to.

Droga wolna, sęk w tym że Windows 7 po czystej instalacji i włączeniu Windows Update nie działa normalnie, widać wydłużone wyszukiwanie aktualizacji.
Wystarczy jednak na czystym systemie, bez dostępu do internetu wgrać kilka aktualizacji - w tym Convenience Rollup oraz te usprawniające WU, bądź od razu zainstalować system z zintegrowanymi aktualizacjami i gotowe.

Co to ma do meritum sprawy ? Na użytek własny mogę modyfikować sobie obraz systemu ! Mogę też wykonać jego lustrzaną kopię zapasową . Jeszcze coś wymyślisz ?

Ale bez mi różnicy. Na internecie 250 Mb/s u kolegi zajęło około 4 godzin i wszystko poszło. Taki urok 7. A odnośnie modyfikacji @anon96572732, to zastanawiam się czy integrowanie w oryginalną strukturę zawartości instalacyjnej Windows nie podchodzi pod złamanie eula.