Duzy problem z dc

Witam.

Mam powazny problem z direct connect. Mam LAN i kilka dni temu ruszyl hub specjalnie dla uzytkownikow tej sieci w miescie. Moj problem polega na tym ze jak cos od kogos sciagam to mi sie komp calkowicie wiesza, na poczatku (pierwszego dnia) bylo wszystko dobrze ale juz kolejnego dnia zaczal mi sie wieszac, a teraz to praktycznie na kazdym filmie ktory sciagam mi sie wiesza.

Raczej wykluczam wine systemu bo ostatnio mialem formata a wczesniej tez mi sie to zdarzalo jak sciagalm cos z otoczenia sieciowego. Z dc tez raczej wszystko jest ok, no bo tak mi sie wieszal juz kiedy z sieci cos ciagnalem. W sumie jak po resecie zostawiam sprawdzanie dysku to nie ma zadnego bledu.

Powiedzcie co to moze byc, czy mozliwe zeby cos moze z sieciowka bylo nie tak??

Aha dodam jeszcze ze czasem mi sie wieszal jak nic nie sciagalem a ode mnie ktos sciagal.

No i poza tym transfery sa masakryczne ale przeciez tak to i inni powinni miec takie problemy. Poza tym pierwszego dnia mialem nawet transfer 10 mb/s i odczulem tylko lekkie spowolnienie kompa.

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam.

Jaki windows? Może masz virusa

Mam xp pro. Nie mam wirusa bo scanowalem system kila razy. Poza tym jak juz mowilem mialem juz ten problem wczesniej ze sciganiem z otoczenia sieciowego a od tego czasu mialem formata. Watpie wiec zebym drugi raz wira zalapal.

Powiedzcie mi czy to mozliwe zeby karta sieciowa byla wadliwa albo cos ze sprzetem moze??

No bo chyba z kablem to juz raczej nie mozliwe.

Pozdrawiam.

Masz Zone Alarma? bo Win XP Pro+ZA=Crash

Wejdz do panelu sterowania=>Narzędzia administracyjne=>Podgląd zdarzeń i sprawdz może jakaś aplikacja wywołuje błąd

Mam zone alarma wlasnie, tak myslalem ze przez firewalla moze cos nie dzialac ale wylaczalem go i dalej to samo.

Sprawdzalem w podgladzie zdarzen i nic nie znalazlem.

W dalszym ciagu nie wiem czy mozliwa jest wadliwosc karty sieciowej albo moze niezgodnosc ze sprzetem. Jak kupilem kompa to mialem sieciowke zintegrowana ale dostawca internetu nie wiem dlaczego instalowal u mnie (jak i u kazdego uzytkownika ) swoja karte sieciowa.

Tak wiec czy mozliwe jest zeby wsadzili mi nieodpowiednia karte??

Pytanie moze glupie no ale ja zielony w takich sprawach jestem jak zreszta sama nazwa wskazuje.

Pozdrawiam.

Ja jednak myśle że to wina ZA. Odinstaluj go i sprawdz czy dalej się wiesza. Wyłączenie nic ci nieda musisz odinstalować :stuck_out_tongue:

A juz sie cieszylem … Tak sobie wlasnie pomyslalem ze moze wylaczenie zonealarma nic nie daje wiec go odinstalowalem i co?? Sciagnalem sobie 4 filmy i wszedlem tu na forum bo juz myslalem ze problem minal. No coz jednak nie bo akurat w tym momencie zwiesil mi sie komp.

Ludzie pomocy! !!

Co to moze byc?? !!

Dodam jeszcze taki szczegol. Kiedys po sieci zaczalem sciagac folder z mp3-kami i mi sie komp powiesil. Ale kiedy zaczalem je po kolei sciagac to wieszal mi sie tylko na jednej mp3-ce. Na zadnej innej. Wiec wniosek z tego taki ze moze to tez zalezy czy plik nie jest jakis uszkodzony albo cos?? Tylko dlaczego moj komp nie chce takich plikow sciagac?? !!

Masz wgranego SP1? Jak nie to wgraj

Mam to.

Jakies inne pomysly??

Czy ktos mi w koncu powie czy to moze byc problem z karta sieciowa??

Wiem ze sie uparlem na ta sieciowke ale juz nie wiem gdzie mam szukac przyczyny. :cry:

Pozdrawiam.

Myśle, że to nie wina karty sieciowej. Czytałem ostatnio że XP tak już ma że jak sie szybko ściąga to się system sypie

Ok. Dzieki za starania Killer.

Zobacze co sie da zrobic jeszcze a jak nie da rady to trzeba bedzie system zmienic chyba.

A moglbys mi jeszcze powiedziec gdzie to wyczytales??

Pozdrawiam.

Czytałem to z miesiąc temu jak mi się komp wieszał( okazało się że to przez ZA) na jakimś forum o kompach.