Duzy Problem z instalacja XP przy Partycjach Pomozcie

Otorz tak uruchamia sie instalator xp i w momencie gdy wybieram partycje gdzie mi sie ma zainstalowac win xp pokazuje mi taki komunikat "Te partycje nie sa rozpoznawalne przez system windows xp i nie sa obslugiwane "

Czy to walne system plikow fat32 czy to ntfs to zawsze to samo.

Jedynie uda mi sie to naprawic jak wsune plytke z win 98 i uruchomie scandisca na wszytkich partycjach przy okazji ponaprawia bledy zapisze wszystko na dyskietce i niby wszystko ok.

system zainstaluje sie bez problemu i tu 2 problem otorz xp robi sobie partycje 8 mb na ktorej sa zapisywane jego pliki rozruchowe i ona zawsze mi sie robi .

Czemu nawet gdy odpale instalator to xp zawsze sobie robi se ta partycje 8 mb.

Dyskj sprawdzalem scandiskiem gruntowym , usunolem wszystkie partycje fdiskiem lub particion magic8 to zawsze mi to sie robi czy to wina systemu .

Pomozcie mi :frowning:

Trzeba sprawdzić dysk na błędy,narzędziami producenta - wygląda na niego.

I druga możliwość uszkodzony instalator XP - wymień płytę z XP.

Przy tworzeniu partycji NTFS,zawsze zostaje zajęte miejsce na dane NTFS około 8MB.

http://www.google.pl/url?sa=U&start=1&q … .htm&e=747

A ja stawiam wszystko, nawet XP na Fat32 i też mam te 8 mega, czy to normalne?

No dobrze sprawdzilem dysk wszystkimi dostepnymi narzedziami od producenta i nic nie wykazaly dysk jest w 100 % sprawny.

Sprawdzilem tez instalacje z drugiej plyty win xp i to samo sie dzieje.

Czyz by xp nie lubial tego kompa??

I jak sie xp zainstalowal to dysk c ma 8 mb a nastepna partycja d to tam jest zainstalowany i mam tez problem z niektorymi grami jak sie wlaczaja to pokazuje ze na dysku c powinno byc minimum 80mb wolnej przestzeni

Czemu tak sie dzieje jak zainstalowalem w2k to tego problemu nie ma tylko xp sie tak kaleczy czemu ??

FAT 32 nie tworzy tej dodatkowej partycji.

Musisz mieć jakąś partycję NTFS lub miałeś i nie usunąłeś tej partycji dodatkowej 8MB.

IRWIN - a na tym dysku nie było czasem linuksa.

Zdejmij z niego wszystkie partycje,odpal kompa z dyskietki startowej WIN98/ME i odpal FDISK,załóż partycje i sformatuj i czytaj komunikaty.

Napraw MBR dysku fdiskiem,PM się czasem nie bawiłeś - wszystko w linku.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Bo jak dysk dobry i instalator XP,to ty coś źle robisz i cudów nie ma.

Linuxa nigdy na tym dysku nie bylo !!

A nawet jak zrobie sobie partycje z systemem plikow fat32 to xp robi sobie 1 partycje w ntfs o rozmiarze 8 mb .

A jak zrobie sobie na odwrot to xp i tak sobie robi se ta 8 mb i tam zapisuje swoje pliki rozruchowe.

Juz kilka razy usowalem wszystkie partycje fdiskiem i formatowalem i nadal to samo.

Użyj FDISKA z dyskietki startowej WIN98/ME.

Załóż partycję i później je sformatuj i czytaj komunikaty czy wszystko się zgadza.

komenda format c : format d:

Nie używaj instalatora XP.

I teraz zabiłeś mi ćwieka,czy instalator XP przy tworzeniu partycji FAT32 tworzy dodatkową partycję 8 MB - muszą się inni wypowiedzieć.

U mnie tak robi .

Nie wiem poco ale tylko xp tak u mnie robi a 2000 nie !!

Złączono Posta : 09.07.2005 (Sob) 11:28

Juz ci pisalem ze fdiskiem juz robilem i nadlal to samo.

Po zrobieniu partycji fdiskiem nie formatowalem jej jak kazales odpalilem instalacje xp wybralem partycje gdzie ma sie zainstalowac i tu dupa zrobil sobie partycje ktora byla odkeslona przez niego jako dysk c.

System instaluje sie na d a na c zapisuje swoje pliki rozruchowe.

Pomozcie mi zainstalowac xp .

Złączono Posta : 09.07.2005 (Sob) 11:29

Juz ci pisalem ze fdiskiem juz robilem i nadlal to samo.

Po zrobieniu partycji fdiskiem nie formatowalem jej jak kazales odpalilem instalacje xp wybralem partycje gdzie ma sie zainstalowac i tu dupa zrobil sobie partycje ktora byla odkeslona przez niego jako dysk c.

System instaluje sie na d a na c zapisuje swoje pliki rozruchowe.

Pomozcie mi zainstalowac xp .

Nie słuchasz co pisze.

Zdejmij wszystkie partycje z dysku - ma być czysto.

Odpal kompa z dyskietki WIN98/ME.

Załóż partycje za pomocą FDISKA z dyskietki WIN98/ME.

Sformatuj poleceniem format z dyskietki WIN98/ME i czytaj komunikaty czy dane o dysku się zgadzają.

Napraw MBR dysku.

komenda

fdisk /mbr po fdisk spacja

wszystko w podanym linku.

I jak to wszystko zrobisz dopiero używasz płyty CD z XP i instalujesz system XP,zainstaluj na FAT32 i zobacz.

Zrobilem dzieki dziala :slight_smile:

mam ten sam problem co kolega irwin probowalem wszyskiego co on i nic.

8 mb partycja u mnie musi byc i bez niej wogole sie nie chce zainstaowac system.

pomozcie mi zeby tej 8 mb nie bylo.

bo ona mi przeszkadza.

Zrób to co pisze w ostatnim poście.

Najpierw zdejmij wszystkie partycje z dysku ,jak masz NTFS,FAT32 inne użyj instalatora 2000/XP.Dysk po tym zabiegu ma być czysty.

Załóż partycje przy pomocy fdiska na FAT32 po zabootowaniu kompa z dyskietki WIN98/ME i je sformatuj i masz bez partycji 8MB.

Zrobilem to co mi kazales i nic.

Pozniej usunelem wszystkie partycje instalatorem i zrobilem nowe partycje i nic instalator pokazuje mi taki komunikat ze to nie sa partycje systemu windows.

A jak zrobilem ta 8 mb dodatkowo to system sie zainstalowal tylko ze na ta 8 mb wrzucil swoje pliki.

A robiłeś dokładnie tak jak kolega fdiskiem z dyskietki startowej Windowsa 98 ??

Jak będziesz zakładał partycje i formatował instalatorem 2000/XP znów będziesz miał dodatkową partycje 8 MB.Zdejmij partycje - dysk ma być czysty.

Dyskietka startowa WIN98/ME i zabootowanie z niej kompa i FDISK i później Format partycji i na 100 % nie masz tej partycji 8MB na dysku.

Naprawa MBR dysku też wskazana - wszystko pisze.

probowalem wszystkiego co mi radziliscie !!

A istnieje taka mozliwosc jak przywrucenie ustawien fabrycznych Dysku Twardego ??

Niestety, nie ma czegoś takiego…

Wyjaśnij o co Ci chodzi.

Potraktuj go narzędziami producenta - zrób mu diagnostykę.

Lub to - widzę że ludzie używają.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243

To po co piszesz tutaj o tym

Post kosz

Dzieki Irwin wszystko juz dziala.

Polecam i pozdrawiam.