Duży problem z próbą przełączenia karty graficznej w laptopie :(

Witam, mam spory problem przełączeniem karty graficznej w laptopie na dedykowaną, jest to karta radeon, próbowałem już masę sposobów, zatrzymałem się na takim etapie, że w ustawieniach karty catalyst control center dokładnie, ustawiłem wszędzie największą wydajność, po tym zabiegu karta powinnna się uruchamiać w grach, ale nic z tego, dodam jeszcze ciekawego screena z furmarka, który jak widać testuje karte dedykowaną, ale program od amd który monitoruje jej zużycie wskazuje na 0% mimo to :(, to nie ogarniam co się dzieje z tym laptopem, ktoś pomoże?


Mam nadzieję, że na tym forum uda mi się z wami rozwiązać ten problem, bo na poprzednim forum niestety nikt nie dał rady mi pomóc :frowning:

Na jakiej podstawie sądzisz, że gry nie używają dGPU?

używam programu amd do monitorowania zużycia karty dedykowanej, dodatkowo chciałem pograć w gta 4 , a w gta 4 pisze w ustawieniach grafiki ile karta ma pamięci, i zawsze pisze ze 180mb ma karta, więc stąd na pewno wiem ze intelowską odpala, bo dedykowana ma 2gb pamięci

Na początek w “opcje zasilania” przełącz na “wysoka wydajność”.

Włączone już miałem, w ustawieniach radeona też na wysoką wydajność wszystko włączyłem, ogólnie z tymi ustawieniami co mam karta powinna się uruchamiać, już bardziej wymusić jej włączenia z tych ustawień co mam sie chyba nie da.

Masz coś takiego jak “AMD Catalyst Control Center”?

Tak, ustawiałem tam na wysoką wydajnosć wszystko, mam też możliwosć zainstalowania innych sterowników, niż catalyst, ale w nich na moim laptopie nie ma w ogóle “dodatkowe ustawienia karty radeon” wiec używam catalysta, ale i tak nie działa

W sekcji “wydajność” włącz radeon dual graphics.

Zrób screena całego okna.

http://fotowrzut.pl/PW7VRQEPHS screen opcji i tego co pustawiałem w opcjach zasilania też

Jestesteś pewien, że gta4browser.exe i launchgtaIV.exe to główne procesy gry?

Tak, inne gry też testowałem i też nie włącza się karta, teraz spróbowałem użyć programu do aktualizacji sterowników i znalazł 18 sterowników do aktualizacji, zaktualizuje je i może to jest wina nie przełączania się karty?, ale do dedykowanej i intelowskiej mam najnowsze na pewno.

Włącz gre, AMD Catalyst Control Center, zakładkę “Monitor przełączania grafiki dla aplikacji” i daj screen.

znaczy jak widzisz w folderze?, jaśniej możesz napisać?

Potem będziemy myśleć.

jak widać monitor wskazuje na wysoką wydajność , a obok widać jak gta pokazuje 180mb pamieci karty

Wygląda, że gra korzysta z dGPU.
BUG w Gta4, źle pokazuje pamięć.

Zerknij tutaj:
http://gtasite.net/forum/odpowiedzi/46112/nie-wykrywanie-pamieci-karty-graficznej_.html

Nie korzysta, amd monitor wskazuje 0% zużycia karty

Prawdopodobnie AMD monitor działą niewłaściwie.
Spróbuj np, Open Hardware Monitor

1 polubienie