Duży rozmiar folderu "WINDOWS", ponad 15GB


(Gregoryfx) #1

Witam, od dłuższego czasu "walczę" z wolnym miejscem na partycji C. Ponieważ wolne miejsce drastycznie się zmniejsza, musiałem zrezygnować z hibernacji, bardzo często kasować punkty "przywracania systemu", regularne korzystać z CCleaner, musiałem zastosować kompresję na C i cały czas jest co raz mniej miejsca. Dysk skanowałem różnymi programami i nic nie zostało wykryte, jeżeli chodzi o jakiś niekorzystny wpływ na partycję. Dodam że problem jest tylko z tą partycją. Partycja ma pojemność ponad 27GB. Zwróciło moją uwagę taka rzecz że folder "WINDOWS" zajmuję aż ponad 15GB, oczywiście są pobierane aktualizacje, zainstalowany SP3, system jest Windows XP Professional w wersji OEM. Dlatego stwierdzam że folder zajmuję tak dużo, bo na 2 komputerze, który ma system Windows XP Home Edition w wersji OEM SP3, również są instalowane aktualizację, folder "WINDOWS" zajmuję zaledwie 4GB.

Bardzo proszę o pomoc, radę głównie odnośnie tak dużej pojemności folderu "WINDOWS".

Pozdrawiam.


(Sawyer47) #2

Użyj jakiegoś programu tego typu (jakieś pierwsze linki z google):

http://directorysize.moleskinsoft.com/d ... s-tool.php

http://www.extensoft.com/?p=free_disk_analyzer

I sprawdź, co tyle zajmuje miejsca.


(Ace4 Ur) #3

Niesteety windows tyle zajmuje ja mam świeża viste znaczy dziś instalowane + sp2 i aktualizacje i sam folder windows zajmuje 14,3 GB.

Proponuje przenieść sie na jakiegoś linuxa np gnome tam cały systen + multum programów to zaledwie 3 GB.


(Fafrocel) #4

Czytaj uważnie, on ma XP a nie Vistę. U mnie folder WINDOWS zajmuje na XP z sp3 2 GB.

Do analizy co tak dużo zajmuję polecam SpaceSniffer: http://www.uderzo.it/main_products/spac ... _1_3_0.zip

Nie trzeba instalować.


(Aleksander Czarnowski) #5

A u mnie 2.4 GB. Sprawdź co za syf w tym folderze siedzi.


(Shaki81) #6

A zostały wyczyszczone katalogi TEMP bo nawet Ccleaner nie zawsze sonie z tym radzi.

A, nie masz przypadkiem za dużo plików na pulpicie?


(Longhorn2009) #7

Standardowo Pulpit i Dokumenty są na C, sprawdź czy nie masz tam za dużych plików, a co do katalogu Windows to możesz w nim skasować foldery zaczynające się od znaku dolara (widać po zaznaczeniu pokazywania ukrytych plików), są to kopie zapasowe poprawek które normalnie są zbędne. C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download C:\WINDOWS\Temp i %USERPROFILE%\Ustawienia lokalne\Temp też można opróżnić do zera. A przywracanie systemu możesz całkiem wyłączyć. Jak nie używałeś Odkurzacza to polecam jego użycie. Plik wymiany zmniejsz jeszcze na ok. 700MB, tyle wystarcza standardowo.


(Gregoryfx) #8

Przeskanowałem i oto co zobaczyłem:

beztytuu2do.th.jpg

Cześć plików z katalogu "Installer" są to patche do gier Call of Duty World at War oraz Modern Warfare, choć gry są zainstalowane na innej partycji.

Pozdrawiam.