Duży spadek wydajności w grach, po aktualizacji do 8.1

Witam wszystkich mam taki laptop: Intel Core i5-3210m CPU @ 2.50GHz 2.50GHz. Mam 8Gb ramu i 64 bit. Karty graficzne: Intel® HD Graphics 4000 i Nividia GeForce GT 650M. Otóż po zainstalowaniu aktualizacji windows 8.1 i sterowników do nividi i innych programów, komputer w grach zwolnił strasznie i nie wiem co zrobić. Proszę o pomoc ?! :cry:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

W jakich grach, przy jakich ustawieniach? Przy grach oryginalnych ? Na systemach Steam/Origin ?? Więcej szczegółów podaj, bo wróżkami nie jesteśmy.

Jakie masz użycie dysku? U mnie kilka dni temu po zainstalowaniu aktualizacji w 8.1 użycie dysku było na poziomie 100%, zarówno świeżo po odpaleniu i obserwowaniu menedżera zadań przez 20 minut jak i podczas pracy. Również spadła mi wydajność w grach. Wiem, dziwna sprawa - komputer działał i nagle bach, nie instalowałem nic oprócz aktualizacji, o wirusach i innych robalach nie było mowy. Teraz jestem świeżo po formacie, 8.1 zaktualizował się i wszystko działa fajnie, użycie dysku niskie, wróciła wydajność w grach.

Mam steam i origin . Przed aktualizacją gra np. World of Tanks czy SimCity chodziły płynnie na maksymalnych ustawieniach a teraz nawet na średnich się ścianają a co do zużycia dysku to wacha się od 0 do 20 jak nic nie robie.

Hej Kamil!

Zainstalowałam niedawno Windows 8. Ponieważ się przesiadałam z Windows 7 to od razu sprawdziłam indeks wydajności systemu, czyli okienko analogiczne do tego:

http://i.imgur.com/kL1Yfg1.png

Teraz zainstalowałam aktualizację do Windows 8.1 i… totalnie mnie zaskoczyło to, że indeks wydajności systemu zniknął! Po krótkich poszukiwaniach na google okazało się, że Microsoft (nagle) zrezygnował z tej funkcji.

Poszukiwania doprowadziły mnie też do forum PCLab, gdzie jest instrukcja jak wywołać “ręcznie” sprawdzanie indeksu wydajności z poziomu konsoli:

http://forum.pclab.pl/topic/913364-Wind … i-systemu/

Wykonałam sprawdzanie wydajności i okazało się, że wydajność mojej karty graficznej, po zainstalowaniu Windows 8.1 spadła nagle o ok 9%.

Teraz już wiem czemu Microsoft zrezygnował z funkcji sprawdzania wydajności systemu.

W ogóle Windows 8.1 jest mocno podejrzany, bo nie wprowadza praktycznie nic nowego oprócz “lepszego zarządzania kafelkami”, a zmusza do zarejestrowania się (e-mail, numer telefonu, imię nazwisko), oraz ściągnięcia kilku GB danych ze “Sklepu” Microsoftu. Te kilka GB danych w celu “lepszego zarządzania kafelkami” to chyba jakaś tragiczna pomyłka!

Cześć,

Nie chcę się kłócić ale Windows 8.1 jest tym czym Windows 8 powinien być od początku, a zmiany jakie zaszły to nie tylko “lepsze zarządzanie kafelkami”.

Skoro ich nie widzisz, poszukaj w Google informacji jakie zmiany wprowadza ta aktualizacja.

imbal ,

Zapoznaj się z dopuszczalnymi wymiarami grafiki w postach: viewtopic.php?f=5&t=210226

Poprawiłem a TY znowu złamałeś regulamin, przestrzegam!

Z tego co pokazuje wydajność wynosi :

4.9

7

5.8

5.5

6.1

5.9

4.9

0

4.9

TRUE

TRUE

5.9

Dodane 09.11.2013 (So) 17:57

Czyli na początku zaktualizowania win 8 do 8.1 moja wydajność wynosiła chyba 8.2…

rgabrysiak

Przede wszystkim chciałam zwrócić uwagę, że pisanie na forach postów w stylu “poszukaj na Google” jest po prostu niekulturalne.

Oczywiście, że szukałam na Google informacji o nowościach jakie wprowadza Windows 8.1 i są to przede wszystkim zmiany dotyczące kafelków, sklepu, personalizacji (powiązanie z e-mail, imieniem i nazwiskiem) i aplikacji modern-ui. Jest więcej ustawień dotyczących Modern-UI i nowy przycisk Start, który jest jednak trochę prztyczkiem w nos od Microsoftu, który nie posłuchał próśb użytkowników (oni chcieli móc sami wybrać jakie Menu Start im się podoba: stare, czy nowe).

Zgodzę się z Tobą, że obecny kształt Windows 8.1 to taki jaki powinien być w Windows 8.0 od samego początku. Jest teraz na pewno bardziej przydatny w przypadku dotykowców, np. tabletów.

Niestety ja posiadam komputer typu Desktop, więc zmiany na polu Modern-UI są u mnie bez znaczenia. Nie posiadam ekranu dotykowego. Korzystam z normalnych aplikacji. Posiadam Classic Shell przywracające menu Start rodem z Windows 7.

Dlaczego wg mnie aktualizacja Windows jest podejrzana?

  1. Jest gigantyczna. Ściąga się na przeciętnym łączu wiele godzin.

  2. Nie można pominąć kroku rejestracji Windows. Trzeba podać e-mail, imię, nazwisko, numer telefonu, podać odpowiedź na pytanie z dzieciństwa. Oczywiście można podać fałszywe dane co też zrobiłam. Ale jakie było moje zdziwienie, gdy w kolejnym kroku instalator poprosił mnie o kod który mi wysłał SMSem na źle podany numer telefonu. Na szczęście dał mi przejść do kolejnego kroku instalacji bez tego kodu.

  3. Zniknął indeks wydajności komputera. Co się później okazało słusznie, że zniknął, ponieważ okazało się, że wydajność karty graficznej spadła.

  4. Ubyło mi prawie 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym.

  5. Gdy chciałam przywrócić system z powrotem do Windows 8.0 poprzez aplet “Kopia zapasowa” w Panelu sterowania okazało się, że ten aplet… zniknął! Ta funkcjonalność była jednym z kroków milowych Windows 7. Usunięcie jej z Panelu sterowania jest krokiem wstecz.

Ja Ciebie nie odwołam do Google. Dam Ci po prostu link, który znalazłam szukając informacji, czy wszystkie te objawy są tylko u mnie:

http://www.download.net.pl/przydatne-funkcje-ktore-microsoft-niestety-usunal-z-windowsa-81/n/1751/

semtex

Edytowałeś mój post w momencie, gdy ja go jeszcze poprawiałam, bo znalazłam chyba jakieś literówki.

Będę pilnować się z grafikami, obiecuję :slight_smile:

kamil171097

Masz w takim razie większy spadek wydajności niż u mnie.

U mnie też po aktualizacji do Windows 8.1 zrobiło się:

0

wcześniej (w Windows 8.0) było u mnie:

6.4

Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej. Próbowałem jeszcze raz je zainstalować ale jest tak jak było. Jakieś sugestie co mam zrobić? Może mam poczekać na nowe sterowniki ?

Ja też instalowałam najnowsze sterowniki (w tym przypadku ATI). Nic to nie dało.

Przywróciłam dzisiaj Windows 8.0 (miałam kopię systemu sprzed kilku dni). Wydajność karty graficznej wróciła do normy.

Ja niestety nie posiadam kopi zapasowej i nie wiem co zrobić…

Dodane 10.11.2013 (N) 19:00

A jakie sterowniki Intel HD graphics 4000 do mojego laptopa?

@ pierwszy post

Dodane 14.11.2013 (Cz) 21:57

Rozwiązał ktoś problem z tą wydajnością?