Duży, staromodny smartfon poszukiwany

Salute, poszuuje inspiracji lub kandydatów na nowy smartfon.
Wymagania są w sumie dwa:

  • wielkość ekranu najlepiej 6.0, minimum 5.5
  • trzy przyciski sterujace na “obudowie pod ekranem” i brak wycięć, wyprofilowań ekranu etc.

Byłbym wdzięczny za pomysły, trochę szukałem dziś, ale… ciężko takie trafić (nie ma?).

Z nowych takiego nie znajdziesz.
Jeśli nie masz dużych wymagań co do wydajności to Galaxy S7 jest chyba ostatnim takim modelem. Wiem, że chyba Xiaomi też miało jakieś modele z trzeba przyciskami dotykowymi pod ekranem, ale dokładnych modeli nie podam, bo nie pamiętam.
Kiedyś LG również miało, ale to był szajs (seria L)
Huawei P8 Lite też ma fizyczne przyciski o ile się nie mylę.
Generalnie tylko starsze modele.

Samsung

  • Galaxy Xcover 4s
  • Galaxy Xcover 4

Brakuje cali, chyba że Marcin liczy ramkę do cali (1,27 cm)?

Galaxy Xcover 4s Galaxy Xcover 4
Kolorowy / TFT Kolorowy / TFT
16M kolorów 16M kolorów
720 x 1280 px (5.00") 294 ppi 720 x 1280 px (5.00") 294 ppi
∼64.6% screen-to-body ratio ∼64.3% screen-to-body ratio

No właśnie widzę, że starsze modele. Wygnanego ekranu, 10 rdzeniowego procesora i 64 GB RAM nie potrzebuję. Na obecnego Myphonea nie narzekam, ale prawdopodobnie oddam w rodzinie i szukam nowszego 5.5+ ekraniku i…klasycznego. Normalnie bym z Chin zamówił, ale w obecnej sytuacji wątpę by przed wprowadzeniem ceł doszło… :wink:
image

Żadne telefony z Chin. Szkoda hajsu. Masz jakieś wymagania co do procesora, pamięci? Ile kasy możesz przeznaczyć na telefon?

Żadne.
Tzn. byleby nie miał mniej od 16 gb wbudowanej i 2 RAM, no i “nowy android”. Gorówka raczej niezbyt dużą, tak w 1000 fajnie by sie zamknać.
Najbardziej interesuje mnie ekran i ten nieszczęsny klasyczny design, nie kręcą mnie nowinki a selfi 2x w życiu robiłem. :wink:

Nie rozumiem co się tak uparłeś na guziki zajmujące miejsce na ekranie, skoro one robią dokładnie to samo co te emulowane tylko ze nie znikają gdy nie są potrzebne.

W skrócie chodzi mi o lepszy kontrast, pół biedy na ciemnym pasku wyśwetlone, ale jak producent walnie je na tle standardowego tła aplikacji… :wink: Niektórzy nie musieli uciekać przed wojem i D mieli gwarantowane, no teraz szukają duzego i kontrastowego. :wink: Jak nie ma, to przeżyję, mam okazje wymienić, ale nie muszę. :wink:

Po co ci kontrast? One są zawsze w tym samym miejscu, maja ten sam rozmiar i można nawet na ślepo trafić :smiley:
Zawężasz sobie niepotrzebnie wybór telefonu do tych produkowanych dobrych kilka lat temu, a za tysiaka kupisz już jakiego przyzwoitego xiaomi czy innego współczesnego chińczyka.

Xiaomi Redmi 6A od 350 złotych w Euro

… eh zaryzykuję, podejdę w tym tygodnu do marketu i zobaczę sobie. Może będzie dobrze w łapce leżał i wróci do domu ze mną… :wink:

1 polubienie