DV7T-7000 I7-3610QM grzeje się

Witam,

 

Posiadam HP Envy DV7T-7000 [I7-3610QM 45W TPD + GT630M] wszysko zapakoane w 17.3" ładną aluminiową obudowę, posiadam też ENVY M6 (15" na I7-3632QM 35W TPD + Radeon 7670M OC do 780/1075).

 

Wiem, że jest różnica między 35W a 45W ale temperatura w DV7 nie daje mi spokoju, ~53 st. to wg mnie dużo w stanie spoczynku ( dosłownie pulpit lub strona nie wymagająca żadnej pracy np czysty HTML ).

 

W Envy gdy nic nie robię temperatura krąży w okolicy 33-40 stopni zależnie od temp otoczenia.

 

Jeśli ktoś chce mi powiedzieć że mam brudny układ chłodzenia / słabą pastę termo-przewodzącą to już mówię że pasta to PK-3 (11W/mK), wyniki są takie same przy zwykłej paście silikonowej z AG Termopasty (0.78 W/mK), sam laptop był rozebrany na części pierwsze, nic nie odchodzi chłodzenie dopasowane co do milimetra z wentylatorem 0 kurzu, czyszczę minimum raz na 3 msc.

 

W DV7T odblokowałem 2-gi mniejszy odpływ powietrza przez wycięcie w obudowie wentylatora jednak to i tak niewiele pomaga przy dłuższej pracy i tak osiąga 103 st a na GPU 85.

 

Jestem otwarty na sugestie.

 

Pozdrawiam,

Daku

Wyczyść i nasmaruj łożysko wentylatora. W większości laptopów montuje się słabej jakości wentylatory, które po 2-3 latach zaczynają się trzeć, co skutkuje utratą prędkości i gorszymi temperaturami. Wiem to z doświadczenia.

  1. Wyjmij wentylator z układu chłodzenia.

  2. Przy mocowaniu łożyska (ślizgowego lub kulkowego) będzie malutka uszczelka, która trzyma cały wentylator, podważ ją igłą i rozbierz wentylator na części pierwsze.

  3. Umyj to wszystko wodą, pod kranem.

  4. Nasmaruj łożysko wazeliną techniczną.

  5. Złóż wszystko i załóż tą uszczelkę.

Czy spód układu chłodzenia jest skorodowany?