DVB-T jakie kupić ?

No to masz problem, że nie możesz nic wiercić itp. Mieszkasz blisko nadajnika dużej mocy więc nie możesz sygnału mocno wzmacniać. Twoją kartę wzmacniacz anteny przesterowuje co jest gorsze od sygnału słabego. Możesz spróbować (a nawet należy) zmniejszyć siłę wzmocnienia anteny do 1/3 i wtedy szukać sygnału. Jeśli nadajnik jest usytuowany od przeciwnej strony bloku to i tak może być problem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby użyć anteny kierunkowej z symetryzatorem (bez wzmacniacza) np. takiej:
http://satmaniak.pl/p1944,antena-telkom-telmor-turbo-t-20-lte.html lub mniejsza t-7
Jest to bardzo dobrej klasy i dobrze policzona antena i mogłaby być nawet w pokoju, tyle, że istotny jest kierunek usytuowania nadajnika. Ta mniejsza też dałaby sobie radę dla jednego odbiornika. Niektóre karty np. evolve źle działają z anteną ze wzmacniaczem (z zasilaczem). Moja t20 łapie sygnał z 40 km z Katowic albo Szczyrku, w zależności jak ją ustawię mimo, że jest ona na strychu.
Na koniec dodam, że prawie każda antena kierunkowa z symetryzatorem na dachu lub poddaszu nieblaszanym będzie lepsza od pokojowej ze wzmacniaczem.

czyli mogę o tym pisać otwarcie ?

Podałem ci wyżej stronki 2 linki gdzie można oglądać kanały bez płacenia m.in tvp1hd tvp2hd puls tvn polsat2 H2 discovery cartoo network bomerang AXN…
A takich stron jest pewnie dziesiątki. To działa jak Cda.pl ktoś wrzuca film 1-2 tyg po premierze , inni oglądają winnych nie ma xD
Z tego co liczylem pojawiają sie te kanały z abonamentu nawet za 49zł.
Wystarczy internet…

Gdzie znajde stronke na ktorej zaplace z około 50zł i bede mogł tv ogladać ?