DVB-T jakie kupić ?

cześć
są tu znawcy DVB-T jakie kupić mam Usb Evolve Mars i Usb MT4171 i nie działa mi pod windows7 czemu ?

Powinieneś zainstalować dedykowany program odtwarzacza plus sterowniki.
http://www.media-tech.eu/produkty/tunery-dvb/MT4171 -masz /proszę :wink:

pobrałem i zainstalowałem i dalej nić niewiem czemu ?

Sam miałem problem w windows 7 i odtwarzaczem poszperaj w necie dokładniej może inna wersja sterowników może inny program?..pokombinuj.

Mam antene i wyszukało mi: tvp1, tvp2 ,tvp3 katowice, tvp kultura, tvp historia, tvp rozrywka, tvp info jak znalezsc pozostałe i mam jakieś kwadraciki co to jest ? (to jakby w polowie byl obraz a w polowie kwadraty o co chodzi ?..)

Widocznie za słaby sygnał czy antena niedokładnie ustawiona na nadajnik.

2 polubienia

W jakiej odległości masz nadajnik, z którego korzystasz, jaka antena, jaki wzmacniacz? Pikseloza w TV cyfrowej to ewidentny objaw za słabego sygnału dostarczanego na wejście tunera.

No widzisz,czyli wszystko działa.
Po prostu masz za słaby sygnał widocznie wieżę masz w oddali.
Podłącz pod urzadzenie USB antenę zewnętrzną i sygnał powinien być"mocny"

nadajnik mam w Katowicach a ja troszku dalej mieszkam …

Tzn. ile km? Jaką masz antenę? Przerabiałem temat ale z Evolve Venus… Antena ma wzmacniacz czy symetryzator?

Na który nadajnik masz wystawioną antenę? Nadajnik w Bytkowie to tylko programy TVP (MUX-3). Nadajnik ze wszystkimi programami mieści się w Kosztowach i niestety jest nisko.

W odległości 40km można “złapać wszystko”.

Przy odpowiedniej antenie zewnętrznej ze stosownym wzmacniaczem.

Mylisz się i to bardzo. Autor nie odpowiedział na moje pytania więc poczekam z odpowiedzią.

jak oszczędzić 50zł na dekoderze ?
Odwiedzić weeb pl albo videostar pl
znajdziesz tam to co chciałeś mieć, opóźnienie to max 2-3 sekundy … Nie piszę pełnym zdaniem by nie łamać przypadkiem regulaminu :wink:
Zresztą gdyby to było nielegalne witryna by znikła Mamy kanały nie buląc za abonament radiowo telewizyjny.
Oszukujemy Prezesa.

mieszkam w Gliwicach mam antene: antena vivanco tva301 a mam DVB-T Stick MT 4171 …

Tak jakby odpowiedź typu “kali jeść, kali pić” nie łamała regulaminu z zabronioną treścią :joy:

W zasadzie to… tak. U mnie to jednak trochę inaczej wygląda:

  1. Mieszkam ok. 10 km od nadajnika w Kosztowach.
  2. Antenka dookólna (dołączona do dekodera Wiwa 108) ustawiona na balkonie odbiera wszystko łącznie z MUX-8.
  3. Antena zewnętrzna (jednakże ustawiona w pomieszczeniu z dołączonym stosownym wzmacniaczem) odbiera wszystko oprócz MUX-8.
    Jak widać obie anteny powinny łapać pełny zakres DVB-T, jednakże przeszkodą jest tu mój blok (mieszkam po przeciwnej stronie od nadajnika). Dlatego do anten wewnętrznych potrzebny jest wzmacniacz tak jak twierdzi @fiesta.

@wilk2 : Wejdź sobie na stronę https://emimaps.emitel.pl i sprawdź sobie jak ustawić antenę (azymut). Swoją drogą powinieneś łapać programy z Czeskiej DVB-T, w Gliwicach i na górze Św. Anny mają swoje lustra do wzmacniania sygnału

I wszystko w tym temacie …
Kup antenę zewnętrzną np. taką:
http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_symetryzatorem_A0050.htm
zamontuj za oknem skieruj na nadajnik i problemy z odbiorem tv cyfrowej powinny zniknąć.

ja mam pecha bo z rok temu ocieplali nam blok na styropian i do 5 lat niemozna nic robic- żadne wiercenie wiec myś teraz o kabłowce jakby co.Co wy na to ?