DVB-T nie ma polsatu, tvn, tv4, tvn 7


(igrek) #1

Cześć, posiadam w komputerze tuner DVB-T na usb http://www.proline.pl/?p=LIFEVIEW+LV5TDELUX do tego oprogramowanie arcsoft, totalmedia, mam pytanie, ostatnio nie odbierałem żadnych kanałów, więc postanowiłem przestroić tuner jeszcze raz, znalazł kanały siła sygnału idealna, ale działa tylko tvp 1 tvp 2 HD i tvp info, przy pozostałych kanałach jest tylko kłódka, o co chodzi?


(system) #2

Też mam ostatnio taki problem, tylko że raczej parę razy się zdarzył, po przestrojeniu już naprawdę sporadycznie, mowa o WMC (to mój główny player)

Bo w DVBViever taki problem w ogóle nie występował


(igrek) #3

Tak to wygląda http://screenshooter.net/3221089/aaassgf


(system) #4

Przeszukaj kanały w WMC

Bo tam masz też jakieś cuda co nie ma ich w DVB-T nawet :o


(igrek) #5

Ale wcześniej tvn, polsat, tvn 7 tv 4 puls działały bez problemu, nie wiem czy to coś związanego z wprowadzeniem tej tv mobilnej od polsatu czy coś. Nie wiem.


(Kpc21) #6

Te “cuda” to Telewizja Mobilna Polsatu. Ten Polsat i Puls z kłódką to też mogą być emisje TV Mobilnej - one są tam dublowane w niskiej rozdzielczości, by można było je oglądać na smartfonach.

Włącz strojenie ręczne i wyszukaj programy na konkretnych kanałach, gdzie nadawane są poszczególne multipleksy (MUX1, MUX2 i ew. MUX3).


(igrek) #7

Wziąłem strojenie bez użycia LCN, wynalazł te kanały które miałem wcześniej, i niestety nadal kłódka, nie ma tu opcji strojenia ręcznego. rradek mam win xp więc nie sprawdzę w WMC, jakieś inne pomysły?


(system) #8

To na innym programie sprawdź


(StG 44) #9

Splash Lite ma możliwość skanowania tylko wybranych częstotliwości:

http://www.dobreprogramy.pl/Splash-Lite … 18439.html

na stronie emitela są podane częstotliwości wszystkich 3 MUX-ów:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna … rowa-dvb-t

:arrow:


(igrek) #10

Dzięki sprawdzę :slight_smile:


(igrek) #11

Mi niestety nie udało się rozwiązać problemu, sprawdzę na drugiej antenie która jest ustawiona idealnie i na zwykłym tunerze dvb-t działa idealnie. Dam znać jak sprawdzę.