Dvd czy komputer do LCD?

mam problem, posiadam LCD 32 cale, i mysle nad kupnem dvd. Lecz czy nie lepiej złożyć komputer?, mam płyte matx na socket 478 z intel penium 4 płyta to p4vm800 i kupić przejsciówke na hdmi i lepszą jakąs karte dzzwiękową, jezeli tak to czy by to dużo prądu pobierało? Jak myślicie?

Jak miałby być to komputer tylko do filmów to się nie opłaca… będzie żarł dużo więcej prądu plus warczał itp… dużo lepszym rozwiązaniem jest odtwarzacz dvd…

Apropo dvd polecamFergusona DVP868HD

Jest to porządne markowe dvd oparte głównie na częściach sony i philipsa.

Odtworzysz na nim bez problemu każde dvd, każdego divixa z napisami, divixa hd itp…

Plus odtwarzacz posiada wejście usb 2.0 pod które podłącza się np pendrive-a lub dysk i bezpośrednio z niego można oglądać filmy itp…

dokładny opis na stronie producenta: http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwa … 868hd.html

JA mam LCD 55 cali i komputer hp z napedem bluray, i moj chodzi bardzo cicho, filmiki na nim sa naprawde super , poza tym jesli grasz w gierki polecam i serfujesz w necie naprawde super(zgadzam sie z neo10 zezre wiecej pradu no ale cos za cos, ) ,rowniez mam playstation 3 z bluray tak ze ja nie widze potrzeby kupowania zadnych dvd, ja bym polecil koputer(tez zalezy jaki i co chcesz na nim robic)

bo mam dylemat bo te dvd co podał neo10 mam identyczne tylko firmy brothers choice i 9też wszystko odtwarza ird ale nie ma hdmi a ta płyta ma wbudowaną grafe, kupiłbym przejsciówke vga-hdmi i płyte do matx, dołożyłbym dysk 80gb i jakąs wersje linuxa do odtwarzania filmów i tu jest plus bo będe mógł odtwarzać RMVB, dvd często nie korzystam ale chodzi o to zeby była jakość hd bo kupiłem własnie nowy telewizor, ale właśnie czy dużo prądu zeźre mi taki komp?, np na 200watt zasilaczu?, zainstalowałbym cyberlinka bo mam pilota z cyberlinka i by chodziło jak normalne DVD tylko problem z tym prądem. A dvd kupiłbym mante z hdmi i usb też wszystko odtworzy ale nie rmvb, a przy kompie jest wiecej funkci, nie wiem na co się zdecydowac bo za ok. 200zł moge kupic tą obudowe z zzasilaczem i przejsciówki itp i pewnie taniej wyjdzie. A jak z hałasem?, Dużo będzie słychać?

Dodane 31.10.2009 (So) 9:44

sorry obudowe do matx

Dodane 31.10.2009 (So) 18:49

Pomoze ktoś?

Dodane 31.10.2009 (So) 21:03

Prosze o pomoc, bardzo …

Mante odradzam… chyba że lubisz oddawać często sprzęt do serwisu… jak już chcesz coś tańszego to tylko wiwa lub bellwood 311uto w sumie to samo tyle że tylko bellwood ma usb 2.0 choć i tak lepie dołożyć te ok 100zł i kupić polecanego przezemnie fergusona ;]

Rozwiązanie z komputerem też nie mówię że jest złe tylko trzeba złożyć jakiś cichy ale w miarę wydajny komputer i tyle ;]

Ja w zasadzie tego fergusona mam właśnie do oglądania dvd itp… a z komputera reszta choć akurat rmvb nie oglądam ;]

Ja nie widze zadnych wiekszych kosztow pod wzgledem zuzycia pradu , a uzywam moj komputer 6-8 godzin dziennie a czasami zostawiam wlaczony 24/7 izona ma laptopa ktorego uzywa 3-5 godz dziennie.Typowy koputer stacjonarny zuzywz 65 -250 wattow, to zalezy od wielu rzeczy np procesora czy jest duo-core czy quad-core(ja mam quad to zuzyje troszke wiecej) czy jestes w internecie itp w przypadku wiekszosci urzadzen mozna zerknac na nalepke i dowiedziec sie ile pradu zuzywaja, w przypadku komputera nie jest to takie latwe bo podane jest teoretyczne maximum nie typowe zuzycie pradu, komputer ktory ma zasilacz np 200watt moze zuzywac tylko 70 wattow kiedy jest wlaczony i tylko 100 w szczycie uzytkowania.Jesli tylko ustawisz twoj komp. na sleep albo stanby (1-6 wattow tylko) jak go nie uzywasz nie zuzyje praktycznie nic pradu w porownaniu z pozostalymi urzadzeniami w twoim domu(zaoszczedzisz wiecej pradu skupiajac sie np na oswietleniu(gasisz jak nie uzywasz) niz przejmowac sie koputerem. :smiley: . Jak chcesz wiedziec co do watta ile twoj komputer zuzywa pradu musisz zadzwonic do firmy ktora go skladala albo zmierzyc samemu ile wattow pobiera. A tu masz wzor ile cie to moze kosztowac watty x godziny uzycia podzielone przez 1000 x koszt za kilowatta =cena np Jesli twoj komp zuzywa 150 wattow i wylanczasz go jak nie uzywasz, powiedzmy ze uzywasz go przez 5 godzin dziennie 7 dni w tygodniu to jest 35 godz na tydzien i 12775 na rok to twoje 150 watt razy 12775 =1916250 podziel przez 1000 = 1916,25 kilo-watta -godziny ijesli placisz ( nie wiem ile kosztuje kilowatt w Polsce ) wezmy 0.15 gr to masz 287 zl narok i 23 zl na misiac, i to jesli zuzywa Tobie 150 wattow i uzywasz go 5 godz dziennie przez 7 dni.

Ja mam ATI Radeon HD karte graficzna (ma wbudowany HDMI) polecam , a co do chalasu tym bym sie nie przejmowal moj chodzi naprawde cichotko nie slysze napedu ani chlodzenia super no ichyba nie bedzie glosniejszy od dzwieku wychodzacego z telewizora jak ogladasz filmy (mam nadzieje :smiley: ) no i masz racje wiecej funkcji ja bym polecil komputer mam dvd ale go nigdy nie uzywam poza tym koputer ma wszystko to co dvd plus wiecej USB, Firewire, itp mozesz zamontowac napedy jakie chcesz od cd-dvd do blureya, mam nadzieje ze pomoglem Tobie troche z twoim problemem.