DVD... Format... > Czarny Ekran

Witam! Jestem nawy na forum. Już od jakiegoś czasu szukam tutaj porad i zawsze znajduję, ale w końcu przyszedł taki problem, o który muszę zapytać.

Koleżanka kupiła sobie nagrywarkę DVD. Chciała żebym jej ją założył i przy okazji zrobił jej formata bo się jej XP już zamulił. No to ok, formata jej już robiłem ze 3 razy, więc czemu tym razem miało by coś być inczej. Wpiąłem DVD i wziąłem sie za reinstall Windy. W połowie wyskoczył błąd że nie może znałeźć jakichś plików na płycie… (wow jak dla mnie). Zresetowałem gościa i zacząłem wszystko od nowa. I co? Po jakimś czasie pojawił się niebieski ekran a na nim komunikat o byćmoże sprzętowych problemach. I tak na zmianę przy kolejnych resetach.

Nie widząc innego rozwiązania wpiąłem jej dysk w moją budę i zainstalowałem Windę (w końcu XP ma swoje sterowniki UPNP). Ale kiedy przepiąłem dysk spowrotem pojawiła się nowa komplikacja. W BIOSie wszystko jak trzeba ale kiedy dochodzi do ładowania systemu, zamiast loga XP pojawia się czarny ekran i w lewym górnym rogu mruga “_”… Na tym koniec. Dla sprawdzenia wrzuciłem też mój dysk i było to samo. Wyciągnąłem baterię z płyty głownej ale po włączeniu różnica była taka że BIOS był czarnobiały zamiast jak zwykle niebieskobiały…

Może to problem hardwarowy ale że wyniknął podczas próby formata zamieszczam to tutaj. Jeśli ktoś wie co, jak i dlaczego to bardzo proszę o pomoc.

Konkretniej konfiguracji kompa nie mogę podać ale na ile jestem w stanie zobaczyć to: Athlon 1700+, dysk seagate 40GB, grafa GeForce 2 MX400, 256MB ramu na SDR (ciecie sklepowe… wiedziałem że takim nie można ufac :wink: ). Co do płyty głównej to mogę jedynie powiedzieć, to że ma gniazda i na DDRy i na SDRy, ma również fukcję Recovery Genius jeśli to komuś coś mówi…

Myślę że DVD może powodować konflikty w sprzęcie. Spróbuj je odłączyć.

No niestety żadna z takich kombinacji nie skutkuje. Ani stary układ tylko z CDromem ani wszystko odpięte… zawsze to samo :frowning:

Być może inna płytka w Windą pomoże

W sumie mogę przetestować ale jak już pisałem po wpięciu mojego dysku sytuacja była identyczna… Sprawdzę ale gdyby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły to jestem otwarty na propozycje :slight_smile:

Złączono Posta : 16.09.2005 (Pią) 20:37

Za radą ZCIWO zaatakowałem formata jeszcze raz. Efekt był taki że znowu wyskoczyły dwa komunikaty o brakujących plikach na płycie. Ale olałem te pliki i instalacja poszła dalej. No i wydawałoby się że wszystko ok ale jak się trochę popracuje to wyskakuje taki oto BlueScreen:

dsc037830kp.th.jpg

Nie wiem czy on wyskakuje regularnie po jakimś czasie, ale jednak wyskakuje co może być wkurzające bo trzeba wtedy resetować kompa :confused: Czy ktoś wie co z tym fantem można zrobić?