DVD i sprzęt do niego

Jako, że jestem po raz pierwszy na tym forum to witam wszystkich bardzo serdecznie! !!

A teraz do rzeczy:

Potrzebuję zakupić dodatkowy (stacjonarny) komputer. Ma on służyć głównie do internetu ale również do odtwarzania oraz robienia kopii bezpieczeństwa płyt DVD. Jako że moja wiedza informatyczna jest niższa średnia, a kompy które posiadam (i posiadałem) jako główne były z wyższej półki nie musiałem nigdy zadawać sobie pytania o minimalne wymagania sprzętowe do moich czynności codziennych. Jednak tym razem chcę wydać minimum pieniędzy nie ryzykując iż nie będę mógł wykonywać czynności w/w. Wiem, że do internetu nie trzeba wiele (500Mhz procek, 256MB RAM-u, jakiś tam HDD) ale co potrzeba do odtwarzania i nagrywania DVD (procek, RAM, HDD, grafika, muzyka, czy starczą zintegrowane (muzyka, grafika), o nagrywarce DVD oczywiście wiem).

Z góry dziękuję za pomoc! !!

do kopiowanie też :stuck_out_tongue:

no chyba że jest to kopiowanie z jednoczesną kompresją np filmu na płycie dvd dl na zwykła dvd to wtedy mocniejszy procek jest wskazany gdyż musi kompresować film :stuck_out_tongue:

tak

zakładam że to ma być nowy komp więc co kupisz z nowych podzespołów to napewno spełni twoje wymaganie :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 21:09

p.s. jeśli masz zamiar kupić płyte ze zintegrowana grafika to kup więcej ram niż 256 MB bo taka grafika pobiera ram system,owy i z tych 265 MB nie wiele by zostało na system :stuck_out_tongue: a wtedy częste zwiechy gwarantowane :stuck_out_tongue:

Proponuje kupić jakiegoś procka… około 1GHz. Oczywiście wolnijeszy też dałby rade, ale podczas nagrywania płyty DVD mogły by wystąpić drobne spowolnienia w pracy.

RAM. 256 starczy. Jednak jeśli myślisz o korzystaniu w tym samym czasie z nagrywania DVD i pracy w internecie komfortowo by było mięć conajmniej 512MB pamięci.

HDD - i tu dylemat. Filmy zamierzasz trzyać na dysku twardym? JEśli tak to najmniejszy dostępny na rynku (tj. 40GB) w zupełności wystarczy. Używanych dysków lepiej nie kupować.

Karta graficzna powinna wystarczyć zintegrowana. Karta muzyczna - jesli zamierzasz podłączyć zestaw 5.1/7.1 to musisz zaoptrzeć się w karte która obsłuży taką ilośc głośników. Często w nowych płytach głównych są karty obsługujące 5 głośników + subwoofer.

Może niezbyt wyraźnie to zasugerowałem, ale “wydać minimum pieniędzy” znaczy komp używany. I nie mówimy o żadnej kompresji oraz składowaniu filmów na HDD.

Ale HDD używanego nie kupuj… :confused:

OK.

Złączono Posta : 30.10.2006 (Pon) 1:50

OK.

Czyli dla upewniwnia: procek 1GHz, RAM 256, reszta może być w płycie??? (oczywiście bez HDD)!

No dobra, a czy komuś udało sie kopiować filmy na słabszym procku???

Proszę o sygnały! !!

ja kopiowałem na 320 ramu i procku 466MHz 8) (szkoda że spaliłem tego Celeronka… :frowning: ) ale jak odpaliłem nagrywanie/konwertowanie to miałem tak z 30 minut wolnego :wink: Nic nie szło zrobić na komputerze.