DVD - jakiś format video (np. avi) / Pytanie o płytkę

Cześć kolega poprosił mnie abym przegrał komunie jeo brata. Jest ona na płycie DVD (tak została nagrana), mam pytanie patrząc na rozmiar 5,17GB i czasie 84min. mam następujące pytanie czy ta komunia przegra się na płytkę DVD?? Jeżeli nie to jakim programem moge tą płytke przerobic na film .avi lub o innym rozszerzeniu?? Wnioskuję tym, że to się przegra po czasie komunii (na płycie jest możliwe nagranie 120min a komunia trwa 84min). Z góry dzięki za pomoc.

Można w NERO spróbować w opcji:“Koduj ponownie DVD-Video” wtedy może się zmieścić na zwykłej płycie DVD i będzie możliwość odtwarzania w stacjonarnych odtwarzaczach. A na avi można spróbowac zwykłym DVDRipem…

Spróbuje dzięki za poradę ogi88.

najlepiej skompresować co nie co film programem dvdshrink

niepatrz na czas tylko na rozmiar !

120 min to jest SP (standart play)

skoro film zajmuje ponad 5 GIGA przy czasie 80 minut znaczy że jest w podwyższonej jakości więc musisz ją nieco obniżyć aby zmieściło sie na zwykłe dvd

lub przegrać na płyte dwuwarstwową

ja bym ci proponował przegrac na płytke dwuwartstwową i masz problem z głowy. Płytka taka kosztuje ok 12 zł i ma pojemność 8.4 GB.

no nie wiem …

raz że dweuwarstwowe płytki są drogie to jeszcze niegrzeszą trwałością …

a w dodatku lubią się źle nagrać :stuck_out_tongue:

“lub przegrać na płyte dwuwarstwową” sam tak wcześniej napisałes author_vision a teraz mówisz ze nie wiesz ?

“dvdshrink” A jak to zrobić mógłbyś powiedzieć??

http://www.videoaudio.pl/Artykul-kategoria-10.html

A z jaką prędkością najlepiej nagrać płytkę 1x, 2x, 2,4x czy “Maksimum”?? I czy to ma jakikolwiek wpływ na jakość filmu i jego żywotność itd.??

wiem jak napisałem podałem możliwości jakie sa …

co nie zmienia fakty że dwuwarstwowe płytki to nie jest najlepszy pomysł :stuck_out_tongue:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 15:07

im mniejsza prędkość tym lepiej dane są nagrane :stuck_out_tongue: powstaje mniej błędó

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 15:08

2 sekundy w google

http://www.cdrlab.pl/article_strona_160 … e+DVD.html

A to co jets po prawej stronie w artykule, który podał author_vision jest to pole “E” jeżeli jest jakiś plik zaznaczony top zostanie on nagrany czy on wtedy zostaje “wyżucony”??