Dvd nagrywarka system jej nie wykrywa

witam

Mam problem . Mam nagrywarkę dvd. Działała super az do momentu gdy zacząłem instalować inne programy do nagrwania. Po zainstalowaniu jakiegos starego winonCD, nagrywarka znikła z systemu (windows jej nie widzi ) a w menadzeze usządzen jest “?” zapytania . Tylko ze nagrywarki nie mają przeciez sterowników wiec powinny sie same rozpoznawać. Nie wiem co teraz zrobić. Aha wszystkie programy do wypalania płyt odinstalowałem wiec teoretycznie pownno wrocic do normy ale jest jak napisałem Prosze pomożcie bo nie chce robić znów formatu i instalowania wszystkiego od 0.

ps. technicznie nagrywarka jest na 100% ok bo gdy wkładam płytkę windowsa to po restarcie włącza sie instalator XP ale jak sie wgra windows to juz nie widać. Jeszcze jedno gdy daje kolejną nagrywarkę np. LG to jest analogicznie jak przy tej Czyli ewidentnie cos pochrzaniły programy w windowsie Moze wywaliły jakis sterownik windowsowski?? ogólny dla wszystkich nagrywarek. Moze ktos wie co to moze byc. Aha przywracanie systemu odpada wyskakuje napis ze nic sie nie zmieniło :((

windows jest oryginalny Xp home edition załuje ze to kupiłem, bo wiele programów na nim sie nie chce instalować, a przy instalowaniu samego XP trzeba dzwonic po głupawy kod. Cały czas wyskakują ostrzeżenia i połacz z serwerem Microsoft. Jednym słowem szajs.

pozdrawiam

PIOTR

Nagrywarki mają sterowniki. To, co widać w Menedzerze urządzen czyli znak zapytania przy napędzie to własnie brak systemowego sterownika aspi dla tego urzadzenia.

Usun wartości Upperfilters i Lowerfilters z klucza

i zrestartuj komputer

Jeśli po zrestartowaniu systemu nadal nie będzie widać napędów w oknie przeszukaj wszystkie podklucze w obrębie gałęzi

( 0000, 0001 itd) i usuń Upperfilters i Lowerfilters

żle odinstalowanie programy do nagrywania .

Wyczyść wszystkie pozostałości po nich . Foldery , rejestr , temp , drivery

po alkocholu , demonie .

Zainstaluj ASPI

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ASP … lr=lang_pl

I restartuj kompa.

dzieki działa :))

Ja też skorzystałem z rad Robinhio. Bardzo dziękuję. Moja nagrywarka już działa w systemie VISTA PREMIUM. Przestała działać po odinstalowaniu z systemu PCTV Hybrid Pro Stick pinnacle bo nie udało mi się zainstalować poprawnie oprogramowania w VISTA do tego urządzenia.

Do rejestru dotarłem za pomocą regedit.