DVD odtwarza jedynie niektóre pliki AVI

Witam. Moje DVD odtwarza z pendriva (przez wbudowane USB) tylko niektóre AVI a przy innych wyświetla monit “HD not supported” tak jakby sugerował że dany plik AVI to tak naprawdę HD. Fakt,że podłączenie do odtwarzacza odbywa się za pomocą kabla HDMI, ale pliki są jak najbardziej AVI.  Nie rozumiem tego. A może to kwestia kodeków? Co zrobić?

Podaj model odtwarzacza. Te urządzenia są często ograniczone do kilku typów kontenerów video i często do pewnej rozdzielczości materiału.

Jest to spowodowane ograniczonym procesorem wbudowanym w urządzenie.

Kodek MPEG-4 występuje w trzech odmianach : 1 , 2 , 3 (nie mylić z MPEG-4 : part.10 = H.264 , part13 = H.265 HEVC) . MEDIA INFO Ci powie jakim kodekiem jest kodowany naprawdę materiał wideo 

Emax AS677.

Czytałem, że istnieje coś takiego jak format AviHD a jeśli tak, podejrzewam, że taki właśnie mam ten plik i dlatego go nie czyta a wyświetla taki komunikat. Może wtedy wystarczy go skonwertować do zwykłego avi ?

Podejrzewam , że taki “cud techniki” nie potrafi odtworzyć nic więcej ponad MPEG-4 V1 .

Czy nie ma ograniczenia co do maksymalnej rozdzielczości odtwarzanych plików to osobne zagadnienie (FHD ?) .

Też tak podejrzewam. Ale są jakieś konwertery do tego formatu?   Co znaczy V1? Pytam, bo nie wiem dokładnie jakiego konwertera mam szukać

Czyli max rozdzielczość 720x576 format np. divX, Xvid, mpg-2

V - version (wersja) . Co do maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości to nie jest ona zdeterminowana parametrami DVD (720x576) bo to kodek MPEG-2 , to po prostu zależy od wbudowanego w to DVD odtwarzacza plików wideo . Zgodność z DIVX . Należy się posłużyć się kodekiem DIVX VIDEO CODEC 4.12 (DIVX.DLL) . Program który go obsługuje to np. VSDC VIDEO CONVERTER 2.44 (XVID też) .

OK, wszystko sprawdziłem empirycznie i wiem już, że łyka wszystkie AVI w rozdzielczości do 360 (w przypadku XViD ale pewnie DiVX i inne też najwyżej w tej rozdzielczości), czyli bardzo mizernie a przy 480 i 720 od razu jest monit “HD not supported”. Dzięki za pomoc. Jeśli chodzi o DVD, odbiera wszystko bez zarzutu przez HDMI a z pendrive, jak widać, bida z nędzą ale ważne, że cokolwiek. Swoja drogą, skoro inne oglądałem, musiały być domyślnie nagrane w rozdzielczości do 360 (może celowo, żeby przedpotopowe DVD też czytały)