DVD RW już wycofane?

Witajcie, DVD RW już wycofane? Lepsze są DVD R? Czy zapis na DVD R można uruchomić tak jak z RW. Wiem też,że nie da się nadpisać.

Dlaczego sądzisz, że DVD-RW zostały wycofane? (chyba, że czegoś nie wiem). Płytę DVD-RW można nagrać około 1000 razy, plytę DVD-R tylko raz. DVD-R możesz też nagrywać w trybie multisesji i “dopisywać” tam pewne dane, wiąże się to jednak z każdorazowym “zabraniem” miejsca na zamknięcie poprzedniej oraz otwarcie nowej sesji.

Ja bym się wycofał na allegro lub do pobliskiego komputerowego w celu zakupienia odpowiednik nośników, a nie zadawał pytań czy DVD-R da się nadpisać.

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ce82fe39d8

-R to jednostronnego zapisu, RW to wielokrotnego. Są nadal w sklepach, u mnie można kupić bez problemu.

a co ma piernik do wiatraka???

obie są jednostronnego zapisu - mieszasz pojęcia.

Płyty RW - wielokrotnego zapisu, rownież RW DL - czyli dwuwarstwowe wielokrotnego zapisu również są dostepne.

W marketach są tylko pakowane po10szt.

Dodane 29.09.2011 (Cz) 12:30

Jak rozumieć to zabieranie? Na R mozna dopisać w tej multisesji ale nową wersje pliku i mieć dwie i trzebas zukać aktualnej. Ja bym chciała dopisać nową wesję to na RW nie ma problemu i mogę usunąć starą po to żeby mieć tylko aktualną.

Musisz sobie wyobrazić że zapis na płytach to nie to co zapis na pendrajwie.

tam przebiega to zupełnie inaczej. “Zabieranie” miejsca… Hmmm np. Nero kiedyś oferował tak zwany tryb zgodności dla DVD i tam w przypadku zapisu pliku choćby 1 MB znikało i tak około 1GB z miejsca na dysku DVD (choć sprawdzając ilość zajętego miejsca system pokaże własnie ten 1MB)

na płycie RW również można zrobić multisesję. i pod dograniu nowej wersji pliku może on być widoczny obok starej wersji, ale można też starą wersję usunąć z TOC (table of contens - taki “spis treści” płyty) mimo że fizycznie plik będzie możliwy do odzyskania. Całkowicie usuwa go dopiero kasowanie (pełne) płyty DVD RW. Szybkie usuwa tylko wspomniany TOC - i dane są możliwe do odzyskania.

A czy na świecie występują tylko markety? Przeszedłbyś się do komputerowego, czy nawet sklepu typu Media Markt, znalazłbyś płyty RW na sztuki. Płyt DVD+/-RW najwyraźniej nikt już nie kupuje, bo są pamięci Flash. Tak więc marketom opłaca się sprzedawać tylko większe ilości.

Ciekawszy jest przypadek płyt DVD-RAM, które - tak naprawdę nie wiedzieć dlaczego - zniknęły dość szybko, chociaż pendrive’y nie były jeszcze powszechnie dostępne.

W Media są tylko TDK po 10 i Sony pojedyńcze a Verbatimu nie ma. Jakie są najlepsze?

Tańsze.

Ostatnio sobie kupiłem paczkę 10 DVD-RW w ALDI, całkiem tanio i pewnie do końca życia już nie kupię żadnej płyty, te 10 na pewno wystarczy mi pewnie na wieki, jako że mało używam płyt, a żadnych danych na nich nie przechowuje, jak że płyty są dla mnie zbyt awaryjne, stosuje je tylko wtedy kiedy muszę coś nagrać np. system do instalacji, czy film do stacjonarnego DVD gdzie nie ma możliwości użycia innego nośnika.

hehe nie no =D>

RW spoko ale dziś pen szybszy trwalszy i wygodniejszy dla maniaków z zabezpieczeniami nawet hehe

Płyty chyba są jednak mimo wszystko na wymarciu ??

kalina

Poszukaj jeszcze płyt Platinum albo Esperanza.

============

Verbatim - bardzo dobre.

A Verbatim?

Poprzednik stwierdził, że bardzo dobre, ale wg mnie zawsze można trafić na wadliwą partię, czy jakieś podróbki.

Największe buble jakie trafiałem to są Platinumy, rekord to 3/5 uszkodzonych (to trzeba mieć pecha). TDK, Verbatim, Emtec, Sony, Esperanza i inne noname z marketu - problemów raczej nie ma, jednak jak wszędzie trafi się jakiś farmazon.

Głupie pytanie nie doczytałam.

Dużo zależy od nagrywarki. moja na przykład nie lubi “+”

To moja stara LiteOn sprzed 5 lat łapała wszystko zanim nie poszła do śmietnika. Raczej tutaj roli to nie odgrywa.