DVD-RW zrobiło na DVD-ROM!?

Witam.

Ludzie, pomóżcie, proszę. Niedawno użyłem programiku, który zamienia avi na dvd i chciałem nagrać na DVD-RW, aby zobaczyć, czy działa w domowym odtwarzaczu.

Nie dość, że komputer się zawiesił, to jeszcze zmienił mi jakoś, gdzieś, jakimś cudem płytę na tylko do odczytu.

Teraz on nie nadaje się wcale do nagrania - nie daje rady nero, alcohol120% i z 8 innych (wszystkie ściągałem z sieci i próbowałem). Płyta stała się bezużyteczna - pusta, ale nie ma możliwości nagrania, bo programy mówią, że to DVD-ROM i cześć…

Szperając po sieci dowiedziałem się o nijakim booktype. Szukałem programów do zmieny (znalazłem 2), ale one tylko pokazują, że DVD-ROM lecz nie jest aktywne pole combo na zmianę i zapis…

Za wszelką radę i pomoc będę szalenie wdzięczny.

Z pozdrowieniami,

Karol.

edgra72 , a czy inne płyty nagrywa dobrze, czy sutuacja się powtarza ?

To jest nazwa napędu :stuck_out_tongue:

Nazwa nośnika to ewentualnie DVD-R lub +R.

Próbowałeś calkowitego kasowania zawartości płyty wielkokrotnego zapisu ??

Tak się składa że jednak jest to nazwa nośnika. Proponuje zajrzeć tutaj :roll:

Dokładnie.

Jeżeli podczas nagrywania (dotyczy to również płyt CD-RW) zaznaczymy opcję zamknięcia płyty, napęd widzi ją jako DVD-ROM albo odpowiednio CD-ROM. Aby dalej móc nagrywać wystarczy włożyć płytę do napędu, a w programie do nagrywania wybrać opcję wyczyszczenia danych z płyty (Kasowanie nośnika wielokrotnego zapisu lub podobnie).